Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
16 lutego 2017

Posłowie PO: Dlaczego PiS blokuje powstanie Domu Solidarności?

Posłowie PO: Dlaczego PiS blokuje powstanie Domu Solidarności? Zmodernizowana ul. 1 Maja, okolice Parku Zdrojowego - wizualizacja
fot. toprojekt.com

Posłowie Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami. Dyskutowano nie tylko o aktualnej sytuacji w Sejmie i kraju, ale o sprawach typowo miejskich Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem jastrzębian. 

Parlamentarzyści Iwona Śledzińska-Katarasińska, Włodzimierz Karpiński, Jerzy Borowczak rozmawiali w czwartek w Domu Zdrojowym z mieszkańcami Jastrzębia. W czasie spotkania poruszono również wątek budowy Domu Solidarności w Zdroju.

- Zupełnie nie rozumiem, dlaczego radni Prawa i Sprawiedliwość blokują tą inicjatywę. Skoro ogromna część środków na ten cel wydaje się być w zasięgu ręki, jest pewna. Poza tym, to miasto zasługuje na nowoczesny obiekt, który będzie przypominał o waszej historii, ale również służył obecnym mieszkańcom i wielu ciekawym przedsięwzięciom - mówiła poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Poseł Jerzy Borowczak, który zaangażował się w budowę Centrum Wolności i Solidarności w Gdańsku, również wsparł pomysł powstania Domu Solidarności w Zdroju.

- Pomysł bardzo potrzebny. Kiedy my w Gdańsku walczyliśmy o powstanie naszego Centrum, to również PiS był przeciwko, ale udało się przezwyciężyć te trudności. Czego i wam życzę - mówił.

Obecna na spotkaniu prezydent Anna Hetman podkreślała, że Dom Solidarności daleki ma być od politycznych sporów, ma upamiętnić przede wszystkim tą ludzką, codzienną solidarność, jaką okazywali sobie mieszkańcy w latach 80.

Posłowie komentując aktualną sytuację w parlamencie wyrazili żal, że w miejscu tym coraz mniej się debatuje, dyskutuje. Coraz częściej na szybko podejmuje decyzje, co stanowi o nie najlepszej jakości prawa.

Sprawa powstania Domu Solidarności powróci na najbliższej sesji Rady Miasta w czwartek, 23 lutego, początek obrad o godz.13. Na tej sesji będzie również podejmowana uchwała dotycząca struktury oświaty w mieście. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Durczok: Musicie walczyć o Dom Solidarności Durczok: Musicie walczyć o Dom Solidarności

Prałat Czernecki otrzyma Order Orła Białego Prałat Czernecki otrzyma Order Orła Białego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
Mieskanin 17.02.2017 20:38

To przecież Janecki i obiecał rynek i gdzie on jest. rynku nie ma, a Janecki na kolanach u pisowców. Może teraz wraz z Domem Solidarności uda się aby rynek powstał? Pisowce czego się nie dotkniecie to s.... ręce precz od Zdroju!

pytacz17.02.2017 20:23

Gienek i tu się mylisz z 105 000 zostało 89 000

senior17.02.2017 20:22

Gość! wynocha z naszego pięknego miasta. Jak nie widzisz dzieci i młodzieży w Jastrzębiu, to chyba jesteś stary i ślepy.

zonia17.02.2017 20:14

A może już najwyższy czas żeby wreszcie zacząć budować ten obiecany rynek z pieniędzy, które dają nam inni?

gienek 17.02.2017 19:40

Do gość w jastrzebiu rodźi się więcej dzieci niz umiera ludzi.ze ty czujesz się juz staro i beznadziejnie to juz inny problem.glowa do góry uśmiech na buzi a nie wiecznie miauczeć i narzekać.

Gość17.02.2017 18:17

Jastrzębie się starzeje z zastraszającym tempie. Tu zostali sami emeryci, ich dzieci mieszkają w innych, rozwojowych miastach lub za granicą. Należy w końcu pomyśleć o domach spokojnej starości, hospicjach i przytułkach, bo to jedyny dochodowy interes w tym zaścianku i miejsce pracy dla tych co zostali.

do pytacz17.02.2017 17:48

Nikt nie da ci tyle ile obieca CARYCA

Pokaż wszystkie opinie (38)