Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
16 lutego 2017

JSW: Zarząd nic nie wie o mobbingu

JSW: Zarząd nic nie wie o mobbingu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa skomentowała zarzuty o tym, że w kopalni „Budryk” cześć pracowników ma być  szykanowana przez swoich przełożonych. Władze Spółki poinformowały, że nic nie wiedzą o tym, aby takie zgłoszenia były kierowane do Zarządu w tej sprawie. 

- Zarówno w kopalni „Budryk", jak i pozostałych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w których obowiązuje jednolity Regulaminem pracy, soboty, niedziele i święta są dniami wolnymi od pracy. Do podjęcia pracy w tych dniach zobowiązani są jedynie pracownicy, którzy wcześniej dobrowolnie zadeklarowali taką gotowość. W weekendy prowadzone są tylko prace, które są niezbędne do utrzymania ruchu i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, a niemożliwe do wykonania w normalnym, ciągłym ruchu kopalni. Zatrudnianie pracowników w dni wolne od pracy odbywa się zgodnie z przepisami dotyczącymi pracy w godzinach nadliczbowych, wynikającymi z Kodeksu pracy - poinformowała JSW.

Co do zarzutów, że niektórzy pracownicy kopalni „Budryk” mają być zmuszani do pracy w nadgodzinach i weekendy pod groźbą przeniesienia na mniej płatne oddziały lub na powierzchnię, Spółka zajęła następujące stanowisko:

- Nic nam nie wiadomo na temat zgłoszeń kierowanych do zarządu spółki przez pracowników kopalni „Budryk" dotyczących stosowania wobec nich jakichkolwiek niedozwolonych praktyk mających na celu skłonienie ich do pracy w dni wolne. Obecnie w KWK „Budryk" trwa kontrola prowadzona przez Państwową Inspekcję Pracy.  Wyniki poznamy dopiero po jej zakończeniu - czytamy w nadesłanym oświadczeniu.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Gorniczek14.01.2018 21:32

Górnictwo upada ,ludzi masa mają ,kopalń ubywa zarobki słabe ,normy wielkie Niemcy Zamykaja Czesi też pomalu Angole już zawarli ,

albert22.02.2017 17:24

Kwk Knurów
- robisz w sobota
--nie nie moga !
-ale czymu?? powiydz mi czymu??
--no nie moga w doma mom robota , nie mieszkom na osiedlu ino w chałpie to robota je..
-ranisz moje uczucia /od poniedziałku na c/ premia 45% :)

Gość21.02.2017 7:28

JSW to patologiczny twór powinień się rozlecieć jak najszybciej i na jego miesce powołac coś na zdrowych zasadach

gh21.02.2017 1:25

GRP Zofiówka (Poniedziałek)

Pracownik: kierowniku potrzebujre wolne na przyszły wtorek
Kierownik: przyjdz w weekend
Pracownik: nie, bo mam juz przerobione dwa
Kierownik: to wez sobie na żądanie

Emeryt19.02.2017 19:03

Nie ma co winic dozór - oni dopiero sa szykanowani i w pewien sposób zmuszaniu do takich mobbingowych działan. Oni dopiera maja ******

MD419.02.2017 12:54

btw, że niby nie ma przymusu? w weekendy i święta?

Kierownik: Sobota/Niedziela?
Pracownik: Nie mogę
Kierownik: Zastawów się!
Pracownik: No nie dam rady kierowniku.
Kierownik: Dobra, od poniedziałku idziesz na D.

MD419.02.2017 12:36

W weekendy prowadzone są tylko prace, które są niezbędne do utrzymania ruchu i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, a niemożliwe do wykonania w normalnym, ciągłym ruchu kopalni.

Że niby co? A wydobycie? bez konserwacji na okrągło...

Pokaż wszystkie opinie (48)