Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
16 lutego 2017

JSW: Zarząd nic nie wie o mobbingu

JSW: Zarząd nic nie wie o mobbingu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa skomentowała zarzuty o tym, że w kopalni „Budryk” cześć pracowników ma być  szykanowana przez swoich przełożonych. Władze Spółki poinformowały, że nic nie wiedzą o tym, aby takie zgłoszenia były kierowane do Zarządu w tej sprawie. 

- Zarówno w kopalni „Budryk", jak i pozostałych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w których obowiązuje jednolity Regulaminem pracy, soboty, niedziele i święta są dniami wolnymi od pracy. Do podjęcia pracy w tych dniach zobowiązani są jedynie pracownicy, którzy wcześniej dobrowolnie zadeklarowali taką gotowość. W weekendy prowadzone są tylko prace, które są niezbędne do utrzymania ruchu i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, a niemożliwe do wykonania w normalnym, ciągłym ruchu kopalni. Zatrudnianie pracowników w dni wolne od pracy odbywa się zgodnie z przepisami dotyczącymi pracy w godzinach nadliczbowych, wynikającymi z Kodeksu pracy - poinformowała JSW.

Co do zarzutów, że niektórzy pracownicy kopalni „Budryk” mają być zmuszani do pracy w nadgodzinach i weekendy pod groźbą przeniesienia na mniej płatne oddziały lub na powierzchnię, Spółka zajęła następujące stanowisko:

- Nic nam nie wiadomo na temat zgłoszeń kierowanych do zarządu spółki przez pracowników kopalni „Budryk" dotyczących stosowania wobec nich jakichkolwiek niedozwolonych praktyk mających na celu skłonienie ich do pracy w dni wolne. Obecnie w KWK „Budryk" trwa kontrola prowadzona przez Państwową Inspekcję Pracy.  Wyniki poznamy dopiero po jej zakończeniu - czytamy w nadesłanym oświadczeniu.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Gorniczek14.01.2018 21:32

Górnictwo upada ,ludzi masa mają ,kopalń ubywa zarobki słabe ,normy wielkie Niemcy Zamykaja Czesi też pomalu Angole już zawarli ,

albert22.02.2017 17:24

Kwk Knurów
- robisz w sobota
--nie nie moga !
-ale czymu?? powiydz mi czymu??
--no nie moga w doma mom robota , nie mieszkom na osiedlu ino w chałpie to robota je..
-ranisz moje uczucia /od poniedziałku na c/ premia 45% :)

Gość21.02.2017 7:28

JSW to patologiczny twór powinień się rozlecieć jak najszybciej i na jego miesce powołac coś na zdrowych zasadach

gh21.02.2017 1:25

GRP Zofiówka (Poniedziałek)

Pracownik: kierowniku potrzebujre wolne na przyszły wtorek
Kierownik: przyjdz w weekend
Pracownik: nie, bo mam juz przerobione dwa
Kierownik: to wez sobie na żądanie

Emeryt19.02.2017 19:03

Nie ma co winic dozór - oni dopiero sa szykanowani i w pewien sposób zmuszaniu do takich mobbingowych działan. Oni dopiera maja ******

MD419.02.2017 12:54

btw, że niby nie ma przymusu? w weekendy i święta?

Kierownik: Sobota/Niedziela?
Pracownik: Nie mogę
Kierownik: Zastawów się!
Pracownik: No nie dam rady kierowniku.
Kierownik: Dobra, od poniedziałku idziesz na D.

MD419.02.2017 12:36

W weekendy prowadzone są tylko prace, które są niezbędne do utrzymania ruchu i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, a niemożliwe do wykonania w normalnym, ciągłym ruchu kopalni.

Że niby co? A wydobycie? bez konserwacji na okrągło...

Pokaż wszystkie opinie (48)