Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
17 lutego 2017

JSW: Minister zaleca ostrożność finansową

JSW: Minister zaleca ostrożność finansową
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wiele dyskusji wywołała decyzja Jastrzębskiej Spółki Węglowej o tym, że w marcu pracownicy tej firmy otrzymają „nagrodę jednorazową”. Minister energii zaleca JSW większą ostrożność w gospodarowaniu gotówką. 

JSW podkreśla, że w firmie duży nacisk kładzie się na poszanowanie dialogu społecznego, wynikiem którego jest porozumienie o wypłacie dodatkowego świadczenia dla pracowników.

 - Dzięki odpowiedzialnej postawie naszych partnerów społecznych i wyrzeczeniom załogi udało się spółce przetrwać największy kryzys, przy pełnej świadomości dalszych wyzwań stojących przed JSW. Środki przeznaczone na ten cel nie są na tyle znaczące, by w jakikolwiek sposób wpłynęły na realizacje programu restrukturyzacji i wypełnianie przez nas innych zobowiązań - odpowiedziała na pytania PAP rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Natomiast minister energii Grzegorz Tchórzewski, który pełni funkcje właścicielskie wobec JSW, odnosząc się do planów wypłaty „jednorazowej nagrody” zalecił władzom Spółki „większą ostrożność w gospodarowaniu gotówką”. Podkreślał, że sytuację należy widzieć w szerszej perspektywie, zwłaszcza wtedy, kiedy ceny węgla są niepewne.

Przypomnijmy, że w JSW realizowane jest porozumienie z września 2015 roku, zawieszające wypłacenie niektórych świadczeń pracowniczych, m.in. czternastej pensji, deputatu węglowego. Obecnie Spółka jest winna swoim wierzycielom w sumie ok.  1,6 mld zł z tytułu obligacji.

Związkowcy JSW już rozważają, czy i w jakiej części renegocjować to porozumienie. Wskazują, że ceny węgla rosną, a więc należałoby się zastanowić nad skalą wyrzeczeń, na jaką wyrażono wówczas zgodę. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
galla20.02.2017 17:28

A emeryty z dozoru wyższego kiedy w końcu odejdą na emerytury ??? Nie mogą się odspawać od stołków.

Aga19.02.2017 7:15

Wypijmy za wrogów aby spełniło im to wszystko czego oni nam życzą.

boryniok18.02.2017 18:21

Ciągłe roszady na szczytach to nie wróży nic dobrego.

Gość18.02.2017 15:58

Oj borynioki wasz koniec jest bliski kto może i wie to ucieka od was :D

boryniok18.02.2017 15:16

Jak dyrekcja was nie dociśnie to sam kamień fedrujecie

kwk zofiowka 18.02.2017 13:44

nikt nic nie pokazal to nie dyrekcja fedruje tylko pracownicy musisz to odróżnić kolego jesli sie nie znasz to nie wypowiadaj a dyrekcja nie jedzie sciana tylko fizole

buraczek boryński18.02.2017 13:18

Teraz macie dyrektora z Knurowa skończy wam się obijanie

Pokaż wszystkie opinie (28)