Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
17 lutego 2017

Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci nie będzie zlikwidowany

Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci nie będzie zlikwidowany
fot. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

Znana jest sieć szpitali województwa śląskiego. Nie ma w niej Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Nie oznacza to jednak, że mali pacjenci będą pozbawieni opieki. Szpital, chociaż poza siecią będzie działał nadal, ale już na nieco innych zasadach. 

Ze 141 szpitali działających w naszym województwie do tak zwanej sieci wejdzie 70 z nich. Szpitale ta mają zagwarantowane środki na swoją działalność w ramach tzw. ryczałtów.

Jeśli chodzi o szpitale pediatryczne to warunkiem znalezienia się w sieci jest posiadanie kontraktu na izbę przyjęć lub szpitalny oddział ratunkowy i przyjmowanie pacjentów w trybie nagłym. Te bardzo ostre warunki spełniają tylko trzy szpitale w Chorzowie, Sosnowcu i Bielsku Białej. Co więc z pozostałymi? Co z Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju?

Pozostałe szpitale będą ubiegać się o środki na dotychczasowych zasadach, czyli startując w konkursie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Szacuje się, że na te konkursy przeznaczone jest w sumie 350 mln zł rocznie. Jednak zważywszy to, że szpitali będących poza siecią jest około połowy, to może to być kwota niewystarczająca na opłacenie wszystkich potrzebnych zabiegów medycznych.

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju właśnie w trybie konkursów będzie musiał ubiegać się o pieniądze na funkcjonowanie. W lepszej sytuacji są szpitale z tzw. sieci, które mają zapewniony stały dopływ gotówki w formie ryczałtu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
artystka1620.02.2017 9:45

Widzę ze niektórzy wszystkie pieniadze najchętniej daliby platformie antyobywatelskiej żeby na budowie autostrady zamiast dolomitu sypali byle co.niema nic gorszego od zakłamanej p.o.

Gość19.02.2017 20:46

Do artystka16. 16 to Twój wiek czy rok urodzenia? Albo jeszcze niewiele rozumiesz, albo masz sklerozę.

aaa19.02.2017 20:36

A po co komu taki szpital? Ważne są dzieci nienarodzone, a jak już się urodziły to niech się rodzice martwią o ich zdrowie. Można likwidować. Pieniądze zamiast na szpital przeznaczyć na działalność komisji smoleńskiej.

ZAINTERESOWANY19.02.2017 8:56

Czy szkoła przy tym szpitalu będzie zlikwidowana ?

artystka1618.02.2017 10:14

A ja pamiętam 8lat rządów platformy i niech rządzi choćby Miedwiediew z Putinem ale nigdy więcej aroganckiej zakłamanej agresywnej i fałszywej platformy?

seboc18.02.2017 9:50

@rajmund
Pieknie chyba dla ludzi co nosa poza Jastrzebie nie wychylili i nie maja zadnego odniesienia. Wszystko w tym miescie popada w dziadostwo.

Prawdomowny18.02.2017 9:26

@seboc: świetne podsumowanie. Niestety większość komentujących tu osobników to ludzie wierzący w te wszystkie bzdury o zwycięstwie z reżimem i ze teraz mamy wolność i rozwój. Tego mylnego podejścia nie zmienimy ale najważniejsze, ze są jeszcze normalni ludzie, którzy posiadają umiejetność logicznego myślenia, które nie ogranicza się jedynie do PiS i PO ;) Pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (15)