Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 lutego 2017

Co z siedzibą OSP w Jastrzębiu Górnym?

Co z siedzibą OSP w Jastrzębiu Górnym?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W 2014 roku rozebrano budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Górnym ze względu na zły stan techniczny. Koszt zbudowania nowej siedziby OSP szacowano na 5 mln zł.  Jednak możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie.

Radny Ryszard Piechoczek poruszył w jednej ze swoich interpelacji problem braku siedziby dla OSP Jastrzębie Górne. Wskazywał, że naraża to jednostkę na wykreślenie z Krajowego Systemu Ratownictwa.

Budowa nowej siedziby została ujęta w budżecie, jako wieloletnie przedsięwzięcie inwestycyjne do realizacji na rok 2020. W magistracie rozważane jest jeszcze inne rozwiązanie tego problemu. Analizowane są możliwości pozyskania innej siedziby dla OSP. W roku 2016 zwrócono się do Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z prośbą o rozważenie sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Pszczyńskiej wraz z budynkiem lub wynajęcie na rzecz miasta drugiej kondygnacji tego budynku na okres 10 lat. W przypadku, kiedy obie strony dojdą do porozumienia, to sprawa siedziby dla OSP Górne posunie się do przodu i nie pochłonie ona milionowych kosztów finansowych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pogotowie ratunkowe ma nową siedzibę Pogotowie ratunkowe ma nową siedzibę

OSP w Jastrzębiu Górnym będzie mieć siedzibę OSP w Jastrzębiu Górnym będzie mieć siedzibę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość22.02.2017 7:50

Czy to jest zgodne z prawem,że pani Piechoczek zamiast zebrań osiedlowych robi biesiady ?

do wszystkich co chwalą ryśka20.02.2017 23:12

On potrafi załatwić wszystko tylko warunek musi mieć profity z tego albo to pożyteczne dla niego.
Pamiętacie jak długo są uszkodzone schody z byłego targu na ul Północną? Teraz się wziął za to. A komu przeszkadzała ogrzewalnia na targu?
Chyba się wybory zbliżają bo rysiu się obudził!

Były Radny20.02.2017 20:56

Piechoczek to jeden bardziej pracowitych radnych.Nie krytykujcie ludzi co chcą coś zrobić bo to jest tylko ze stratą dla mieszkańców osiedla . Radnego trzeba wspierać i motywować a nie krytykować bo jest głosem w Radzie Miasta.

Alojz20.02.2017 20:02

Straż była i powinna być! Najlepiej zburzyć a potem to olać, lata mijają a na Górnym dalej nie ma straży. Wstyd! Niech wszyscy pamiętają że Górne i Dolne były nim powstało to miasto, tam gdzie teraz stoją blokowiska nasi dziadkowie wypasali krowy. Więc więcej szacunku dla tej części Jastrzębia i proszę mi tam postawić straż i to już! Bo się należy jak psu buda!

Urzędnik20.02.2017 19:35

Na Górnym są ludzie co od lat piszą źle na Piechoczków do urzędu i na forach.Chociaż dużo im zawdzięczają .

Sebastian 7220.02.2017 18:42

A ja dziękuje panu Ryszardowi za działania dla Górnego i zaznacze nie jestem zadną rodziną tylko mieszkańcem Górnego z dziada pradziada, i znam wiele przykładów dobra których był inicjatorem, pierwszy lepszy przykład kiedy moja mama wspomniała o niebezpiecznych schodach do naszej parafii i w krótkim czasie problem rozwiązany. Pozdrawiam

Do Gość20.02.2017 14:28

Ty zazdrośniku ty tylko umiesz narzekać i krytykować. Nic chyba nie potrafisz i obrzucasz błotem. Może się do wyborów szykujesz. To by wyjaśniło sprawę.

Pokaż wszystkie opinie (19)