Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
20 lutego 2017

Co z siedzibą OSP w Jastrzębiu Górnym?

Co z siedzibą OSP w Jastrzębiu Górnym?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W 2014 roku rozebrano budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Górnym ze względu na zły stan techniczny. Koszt zbudowania nowej siedziby OSP szacowano na 5 mln zł.  Jednak możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie.

Radny Ryszard Piechoczek poruszył w jednej ze swoich interpelacji problem braku siedziby dla OSP Jastrzębie Górne. Wskazywał, że naraża to jednostkę na wykreślenie z Krajowego Systemu Ratownictwa.

Budowa nowej siedziby została ujęta w budżecie, jako wieloletnie przedsięwzięcie inwestycyjne do realizacji na rok 2020. W magistracie rozważane jest jeszcze inne rozwiązanie tego problemu. Analizowane są możliwości pozyskania innej siedziby dla OSP. W roku 2016 zwrócono się do Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z prośbą o rozważenie sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Pszczyńskiej wraz z budynkiem lub wynajęcie na rzecz miasta drugiej kondygnacji tego budynku na okres 10 lat. W przypadku, kiedy obie strony dojdą do porozumienia, to sprawa siedziby dla OSP Górne posunie się do przodu i nie pochłonie ona milionowych kosztów finansowych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

OSP w Jastrzębiu Górnym będzie mieć siedzibę OSP w Jastrzębiu Górnym będzie mieć siedzibę

Remont budynku JSW potrwa do listopada Remont budynku JSW potrwa do listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość22.02.2017 7:50

Czy to jest zgodne z prawem,że pani Piechoczek zamiast zebrań osiedlowych robi biesiady ?

do wszystkich co chwalą ryśka20.02.2017 23:12

On potrafi załatwić wszystko tylko warunek musi mieć profity z tego albo to pożyteczne dla niego.
Pamiętacie jak długo są uszkodzone schody z byłego targu na ul Północną? Teraz się wziął za to. A komu przeszkadzała ogrzewalnia na targu?
Chyba się wybory zbliżają bo rysiu się obudził!

Były Radny20.02.2017 20:56

Piechoczek to jeden bardziej pracowitych radnych.Nie krytykujcie ludzi co chcą coś zrobić bo to jest tylko ze stratą dla mieszkańców osiedla . Radnego trzeba wspierać i motywować a nie krytykować bo jest głosem w Radzie Miasta.

Alojz20.02.2017 20:02

Straż była i powinna być! Najlepiej zburzyć a potem to olać, lata mijają a na Górnym dalej nie ma straży. Wstyd! Niech wszyscy pamiętają że Górne i Dolne były nim powstało to miasto, tam gdzie teraz stoją blokowiska nasi dziadkowie wypasali krowy. Więc więcej szacunku dla tej części Jastrzębia i proszę mi tam postawić straż i to już! Bo się należy jak psu buda!

Urzędnik20.02.2017 19:35

Na Górnym są ludzie co od lat piszą źle na Piechoczków do urzędu i na forach.Chociaż dużo im zawdzięczają .

Sebastian 7220.02.2017 18:42

A ja dziękuje panu Ryszardowi za działania dla Górnego i zaznacze nie jestem zadną rodziną tylko mieszkańcem Górnego z dziada pradziada, i znam wiele przykładów dobra których był inicjatorem, pierwszy lepszy przykład kiedy moja mama wspomniała o niebezpiecznych schodach do naszej parafii i w krótkim czasie problem rozwiązany. Pozdrawiam

Do Gość20.02.2017 14:28

Ty zazdrośniku ty tylko umiesz narzekać i krytykować. Nic chyba nie potrafisz i obrzucasz błotem. Może się do wyborów szykujesz. To by wyjaśniło sprawę.

Pokaż wszystkie opinie (19)