Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 lutego 2017

MZK zgłoszone do instytucji centralnych

MZK zgłoszone do instytucji centralnych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pod koniec stycznia podczas sesji nadzwyczajnej Rady Miasta, poświęconej sprawom komunikacji, Janusz Tarasiewicz zapowiedział, że sprawa zostanie zgłoszona poważnym instytucjom kontrolnym. 

Minął miesiąc od deklaracji Janusza Tarasiewicza, że nada dalszy bieg sprawie komunikacji. Zapytany o to, czy podjął jakieś kroki powiedział, że jest konsekwentny i dotrzymuje danego słowa.

- Tak, jak zapowiadałem wniosek w sprawie komunikacji został złożony do poważnych instytucji centralnych, których nazw nie mogę ujawnić. Podpisało się pod nim oprócz mnie kilka osób. Mogę jeszcze dodać, że sprawa dotyczy tego, co działo się z komunikacją, począwszy od 2013 roku - wyjaśnił Tarasiewicz. 

Podczas sesji nadzwyczajnej poświęconej sprawom komunikacji duże kontrowersje wzbudzała kwestia przetargów na usługi komunikacyjne. Dotyczyło to postępowań z udziałem firmy Warbus w roku 2015 oraz wcześniejszych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (86)
kostka rubika04.03.2017 16:41

Stachu na szefa MZK za Lanusznego.

Zyga28.02.2017 9:32

Wyłuska pieniądze od gmin to ich stać. Bardzo Lubiany ma swoje sposoby on to potrafi, wiele lat praktykował i się udawało.

kostka rubika28.02.2017 8:23

A Pan Bardzo Lubiany, ten od braku ''WOLI POLITYCZNEJ", już się wywczasował i nierobom 13 wypłacił.

do Przemas_cycu27.02.2017 17:40

..., a po ile wam Lanuszny wypłacił? Pracuje już czy jeszcze wczasuje?

Przemas_cycu27.02.2017 8:15

Dostalismy 13 w mzk a wy dalej zbieracie opony i straszycie jak korea polnocna swoimi "atomowkami".

pracownik do gość226.02.2017 17:22

Jakiego rodzaju alternatywę, ty proponujesz? Tylko konkretnie bo w przeciwnym wypadku twoje wywody to pusty slogan, w stylu"wszystko dla ludzi pracy", itp.

gość226.02.2017 13:04

Adam ale koszty zanieczyszczenia powietrza w wyniku spalania jastrzębskiego węgla ponosi cały kraj a kopalnie zamiast być z tego powodu obciążone stosownym podatkiem na rzecz walki ze smogiem to są jeszcze dotowane. Taka sytuacja pod względem funkcjonowania kopalni jest idealna dla Jastrzębia. I trzeba to wykorzystać. Nie można wszystkiego na bieżąco przejadać jak się ma tak uprzywilejowaną pozycję.
Inwestujcie w przedsiębiorczość wzorem ZEA gdzie petrodolary zamieniane są na turystykę oraz linie lotnicze. Nie bierzcie przykładu z Rosji gdzie cała kasa z gazu i ropy idzie na prężenie muskułów oraz na dobra luksusowe dla dygnitarzy
Zrozumcie wreszcie że era węgla niedługo się skończy i potrzebna jest alternatywa od zaraz ponieważ wszystko wymaga czasu

Pokaż wszystkie opinie (86)