Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
24 lutego 2017

JSW: Czy w Spółce robią porządki kadrowe?

JSW: Czy w Spółce robią porządki kadrowe?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Niedawne publikacje o zarzutach korupcji i wyłudzeniu odszkodowania za fikcyjny wypadek w kopalni osób zajmujących kierownicze stanowiska w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, poruszyły lokalną społeczność. Wygląda na to, że decydenci zamierzają podjąć działania w tych sprawach. 

W dniu 20 lutego prezes JSW Tomasz Gawlik rozesłał do związków zawodowych pismo z zapytaniem, czy Waldemar S. - skazany prawomocnym wyrokiem sądu za wyłudzenie odszkodowania za fikcyjny wypadek przy pracy - korzysta z ochrony związków zawodowych.

- Oznacza to, że najprawdopodobniej prezes zdecydował się na zwolnienie tego pana z pracy. W takim przypadku musi zapytać organizacje związkowe o opinię na ten temat. Wygląda na to, że procedura ruszyła - powiedział nieoficjalnie jeden z działaczy związkowych JSW.

Rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer odnosząc się do tych informacji powiedziała, że Waldemar S. jest obecnie na zwolnieniu lekarskim i Spółka nie będzie podawała dalszych szczegółów w związku z jego osobą.

Sprawa wiceprezesa JSW do spraw technicznych Józefa P. - oskarżonego o korupcję - także się rozwija. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, Daniel Ozon, przewodniczący Rady Nadzorczej JSW, zwrócił się już do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z prośbą „o udzielenie informacji niezbędnych do ustalenia statusu posiadanego przez członka zarządu w dniu ubiegania się o zajmowane obecnie stanowisko, a więc w kwietniu 2016 roku. Informacje te pozwolą ustalić, czy złożone przez niego oświadczenia o braku przeciwwskazań do zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych były zgodne z prawdą”. Gdyby okazało się, że Józef P. zapomniał poinformować Radę Nadzorczą, że toczy się wobec niego postępowanie karne, będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (93)
Kalcio03.03.2017 19:08

Znam jp od 15 lat, szacun dla ciebie, to dobrze ze już za niedługo wszystko się wyjaśni i będzie git!!!

Jastrzębianin28.02.2017 18:49

Bart tyś się szaleju chłopie napił szanuj zdrowie bo widać , że jesteś bardzo mądry i należysz do tej bandy z PZPR. a im do knucia takie kanalie jeszcze będą potrzebne. Bo trzeba mieć swojego w-ce w Zarządzie i Dyrektora mocno usadowionego aby prowadzić swoją politykę grabieży nie mówiąc o zemście.

Bart.28.02.2017 17:23

Osobnik, który czerpie korzyści z pasożytnictwa nazywany jest pasożytem, a ten, który ponosi szkody żywicielem, a czasami gospodarzem. Pasożyt ? zazwyczaj organizm cudzożywny ? wchodzi, stale lub czasowo, we wzajemne oddziaływania metaboliczne z ciałem gospodarza i wykorzystuje go jako środowisko życia i źródło pokarmu[7] ? odżywia się jego pokarmem lub tkanką, zazwyczaj wykazując zdolność do pogodzenia zdobywania substancji pokarmowych z możliwie długą egzystencją żywiciela[6]. Pasożytnictwo przynosi bezpośrednią korzyść jedynie pasożytowi; żywicielowi związek ten przynosi wyłącznie szkody (straty substancji odżywczych, destrukcja tkanek, zatrucie produktami przemiany materii pasożyta itp.). Pasożyt może doprowadzić organizm żywiciela do wyniszczenia, a nawet śmierci

Jastrzębianin28.02.2017 16:29

Dobrze, że jutro środa popielcowa to stado wyjców posypie sobie czerepy popiołem i może jak w ten sposób coś się dostanie do mózgu to im się reszta zlasuje i nastanie cisza" Bo po burzy nastaje spokój".I taki spokój zapanuje bo jad Wam się kiedyś skończy. Daremny Wasz trud . To Wasze ujadanie jest bez sensu . Zrozumcie wreszcie , że JP ani WS do pięt nie dorastacie . To że mściwe DZIADY Was podpuszczają to powrót tamtej zgrai nie nastąpi.

alojz28.02.2017 13:21

Porządki zz kadrowe chyba.

xjas27.02.2017 22:16

UWOLNIJCIE JSW OD UKŁADÓW , PISIORÓW, I ZWIĄZKOWCÓW Z SOLIDARNOŚCI, A KAŻDEMU Z NAS BĘDZIE SIĘ LEPIEJ PRACOWAŁO,

TRZYMAM KCIUKI ZA PREZESA TG,

WYWAL TE ŚMIECI ZA DRZWI,


TAK CZY INACZEJ JAK JP NIE POLECI TO WYJDĄ ZA CHWILĘ CIEKAWSZE JEGO DOKONANIA, TYLKO BARDZIEJ NOWE, POWODZENIA RN JSW

emeryl27.02.2017 9:11

no, to yno ta góra, myśla, że jako godają "transparentność" zakupów tyż ma wiele do życzenia

Pokaż wszystkie opinie (93)