Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
24 lutego 2017

Będzie ośrodek szkolenia tenisa stołowego?

Będzie ośrodek szkolenia tenisa stołowego?
fot. pixabay

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę o powstaniu Ośrodka Szkolenia Stacjonarnego w tenisie stołowym w Jastrzębiu. Nie jest jeszcze pewne, czy taki Ośrodek powstanie. Jednak wnioskodawcy podkreślają, że jest na to szansa. 

- Biorąc pod uwagę istniejącą już bazę treningową oraz kadrę szkoleniową zamieszkującą w Jastrzębiu-Zdroju, trzeba stwierdzić, że jeżeli władze samorządowe wyrażają chęć współrealizacji tego projektu, to najpoważniejszym kandydatem do powstania takiego Ośrodka Szkolenia Stacjonarnego w tenisie stołowym jest miasto Jastrzębie-Zdrój. Dla naszego miasta byłoby zaistnienie wśród Ośrodków Szkolenia Stacjonarnego w tenisie stołowym w Polsce. Miasto nasze ma bardzo duże tradycje (sukcesy) w tenisie stołowym. Powstanie takiego Ośrodka w Jastrzębiu-Zdroju daje duże możliwości dla naszej młodzieży w uprawianiu tenisa stołowego. W Jastrzębiu-Zdroju posiadamy klub tenisowy z perspektywą rozwoju - napisano w uzasadnieniu uchwały.

Podczas sesji radna Lucyna Maryniak (PO) zapytała wnioskodawców o to, czy znany jest im partner, z którym miasto miałoby współrealizować to przedsięwzięcie.

Radny Andrzej Matusiak (PiS) stwierdził, że nie jest jeszcze przesądzone, czy Ośrodek Szkolenia Stacjonarnego w tenisie stołowym powstanie w Jastrzębiu, choć jest duża szansa na to.

- Zarówno Polski Związek Tenisa Stołowego jak Ministerstwo Sportu będą w tym celu przekazywać środki finansowe, zarówno na inwestycje, jak i działalność bieżącą, chociaż nie muszą to być wszystkie potrzebne na ten cel środki - wyjaśniał Andrzej Matusiak. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dają pieniądze na sport Dają pieniądze na sport

Coraz więcej pieniędzy na sport Coraz więcej pieniędzy na sport

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Eb26.02.2017 10:46

Suuper to nowe perspektywy dla tego sportu w naszym mieście. ... :-) tym bardziej ze mamy bardzo uzdolnionych graczy ..... :-) może nie jest to sport widowiskowy ale bardzo dobrze rozwinięty w naszym mieście..... :-) trzymamy kciuki

mieszkaniec25.02.2017 12:32

To jest gut idea miasto się rozwija