Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
28 lutego 2017

JSW: Skazany za wyłudzenie zarabia ok. 17 tys. zł miesięcznie

JSW: Skazany za wyłudzenie zarabia ok. 17 tys. zł miesięcznie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Waldemar S., który będąc głównym inżynierem kopalni „Jas-Mos” wyłudził odszkodowanie za rzekomy wypadek pod ziemią, pracuje na stanowisku doradcy koordynatora zarządu JSW i zarabia miesięcznie ok. 17 tys. zł. 

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, która pierwsza poinformowała o tej sprawie, pensja Waldemara S. została ustalona na kwotę 827 brutto zł za każdy dzień pracy, co miesięcznie daję sumę około 17 tys. zł. Inżynier został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za zgłoszenie fikcyjnego wypadku, który miał mieć miejsce pod ziemią, w czasie wykonywanej pracy. Sąd nie miał żadnych wątpliwości, że wypadek ten został zmyślony. W rzeczywistości Waldemar S. uszkodził sobie noge podczas gry w piłkę.

Jak poinformowała rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer, Waldemar S. obecnie nie wykonuje swoich obowiązków zawodowych, ponieważ przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Według związkowców JSW wszystko wskazuje na to, że ruszyła procedura zwolnienia skazanego z pracy, ponieważ prezes JSW wysłał do związków zawodowych Spółki pismo z zapytaniem, czy Waldemar S. korzysta z ochrony związków zawodowych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (95)
obywatel 05.03.2017 15:27

kiedy się za ZZ wezną mają po 100 dni urlopu zaległego gdzie kodeks pracy jadąc na wycieczkę to co w pracy są tylko 8 dni zdrowotnego wybierają co rok tu jest przekręt gdzie PIP na Zofiówce brylują wszyscy od grubego do chudego przewodniczącego ZZ

Kalcio03.03.2017 19:20

WS, mógłbyś się odezwać, że Celmer podpisał protokół wypadkowy, chyba był dyrektorem wtedy na jasmosie? a teraz co - odsunięty od koryta próbuje ze Szlązakami robić ci koło dupy, wiedz WS nie dorastają ci do pięt, obyś jak najszybciej wrócił na zespoloną

Do Adi01.03.2017 23:25

Kogo nazywasz trupem? Przecież "my tu k...a jeszcze wrócimy" ,..... .

Adi01.03.2017 21:22

Zbulwersowany ale Ty jesteś madry facet. Chyba masz dwa jajka. A jaki oczytany ?.Nie podoba mi się tylko to ze nazywasz trupy ludzmi ale myślę, że to taka przenośnia.

Do Maryska01.03.2017 20:23

Pewnie ze tak .Ale tu chodzilo o to żeby tylko zgnoić W.S a wszyscy inni zostali bezkarni. Ktoś to musiał załatwić

Życzliwy01.03.2017 20:21

Aż mi żal panów Główny TG i niektórzy KRG z Zofiówki, którzy pluli na J.P. i W.S. bo zrobiło się im już tak milusińsko . " Już się witało z gąską w ogródku " a tu ZONK Łukaszek na zesłaniu i prysły nadzieje. Panie DT jak teraz będzie nam żyć.

Życzliwy01.03.2017 20:10

Ciekawy jestem jak się czują panowie od Głównego TG do panów KRG z Zofiówki , którzy tak pomstowali na J.P. oraz W.S. Chyba dupska trzeba będzie smarować.

Pokaż wszystkie opinie (95)