Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
28 lutego 2017

GKS 1962 Jastrzębie powołał Fundację "FAMILIA"

GKS 1962 Jastrzębie  powołał Fundację "FAMILIA"
fot. GKS 1962 Jastrzębie

Z inicjatywy Klubu Sportowego „GKS 1962 Jastrzębie” oraz stowarzyszenia „MKS GKS 1962 Jastrzębie” powstała Fundacja „FAMILIA”.Fundacja została założona dzięki wsparciu Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej prowadzonemu m.in. przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika

Pomysł utworzenia Fundacji powstał w wyniku działalności charytatywnej kibiców klubu, którzy od wielu lat prowadzili zbiórki i akcje charytatywne na rzecz przedszkoli, organizacji, schronisk i osób potrzebujących pomocy na terenie Jastrzębia-Zdroju i okolic. Fundacja stworzyła miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Głównymi celami są walka z wykluczeniem społecznym oraz gromadzenie środków na rzecz wsparcia wyżej wymienionych potrzebujących. W związku z powyższym Fundacja „FAMILIA" powstała w celu wspierania i niesienia wszechstronnej pomocy organizacjom pomagającym dzieciom i zwierzętom oraz na rzecz godnego życia jednostek i rodzin, ponad podziałami dla ogólnego dobra społecznego.

- Celem Fundacji jest niesienie pomocy społecznej Rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej. Działanie na rzecz niepełnosprawnych. Pomoc zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, także w celu organizacji wypoczynku. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Przeciwdziałanie patologiom społecznym. Fundacja nieprzerwanie kontynuować będzie wspieranie potrzebujących poprzez zbieranie środków finansowych ze sprzedaży gadżetów w sklepie internetowym i stacjonarnym. Zbieranie środków z usług reklamowych oraz współpracę ze sponsorami. Zapowiadana jest organizacja zbiórek nakrętek plastikowych, makulatury także paczek dla dzieci z domów dziecka i najuboższych rodzin, zapewnianie bezpłatnego transportu dla osób niepełnosprawnych - informuje GKS 1962 Jastrzębie. 

Organizacje, które obecnie otaczane są opieką, to  Zespół Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu-Zdroju. Siedziba główna: ul. Opolska 7, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Filia: ul. Turystyczna 23, 44-335 Jastrzębie-Zdrój oraz  Przedszkole Specjalne w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci ul. Kościuszki 14, 44-330 Jastrzębie-Zdrój,

Więcej o Fundacji można dowiedzieć się na profilu FB

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice GKS pomagają bezdomnym Kibice GKS pomagają bezdomnym

JKH wygrywa z  MH Gdańsk JKH wygrywa z MH Gdańsk

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
ojoj05.03.2017 10:47

Do Kibic. Ciekawe jakbyś spotkał panów kibiców i coś im powiedział nie tak , skończyłbyś jak DJ

ojoj05.03.2017 10:46

Kto prezesem? Lulas?

Kibic28.02.2017 18:34

Zapytajcie w Przedszkolu Specjalnym albo w Zespole Ognisk Wychowawczych ile fundacja i kibice zarobili na akcjach które organizowali. I gdzie były te osoby które krytykują jak trzeba było pomagać dzieciakom?

mieszkaniec zdroju28.02.2017 18:23

To się Adrian S. ucieszy w kryminale. W końcu będzie miał na adwokatów i na paczki.

Rzepicha28.02.2017 13:12

Dlaczego niemiecka wrona ?