Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
1 marca 2017

JSW: Konflikt pomiędzy prezesem a jego zastępcą?

JSW: Konflikt pomiędzy prezesem a jego zastępcą?
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Sprawa osób z kierownictwa Jastrzębskiej Spółki Węglowej zamieszanych w aferę korupcyjną oraz wyłudzenie odszkodowania wydaje się mieć jeszcze inny wymiar. Coraz częściej mówi się o konflikcie w Zarządzie JSW, jaki ma od dłuższego czasu trwać pomiędzy prezesem a jego zastępcą do spraw technicznych. 

O całej sprawie napisała „Solidarność Górnicza”, która jest gazetą Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność”. Według niej pomiędzy prezesem JSW Tomaszem Gawlikiem, a jego zastępcą do spraw technicznych Józefem P. (mającym prokuratorskie zarzuty o korupcję) jest ostry konflikt. Jak podaje gazeta po odwołaniu Waldemara S. ze stanowiska dyrektora kopalni zespolonej „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” powołano na jego miejsce Łukasza Szlązaka, co miało nie spodobać się wiceprezesowi Józefowi P.

- Nieoczekiwanie dla samego Gawlika, reszta członków zarządu wsparła Józefa P., którzy kilka tygodni później, wbrew prezesowi JSW, podjęli uchwałę o odwołaniu Szlązaka i powołaniu na jego miejsce Jarosława Twardokęsa - pisze m.in. „Solidarność Górnicza”. Poza tym prezes JSW miał zapowiedzieć, że zwolni dyscyplinarnie skazanego prawomocnym wyrokiem sądu za wyłudzenie odszkodowania Waldemara S.

Zastępca prezesa do spraw technicznych Józef P. przyznał w tym samym wydaniu gazety, że istnieje pomiędzy nim, a prezesem Gawlikiem różnica zdań. Wiceprezes stwierdził, że nie może się pogodzić ze stylem zarządzania prezesa JSW, określając go, jako jednoosobowe kierowanie firmą.

- Przede wszystkim chodzi o to, jak traktowani są pozostali członkowie Zarządu. Za podjęte decyzje odpowiada cały Zarząd, tymczasem pan prezes, pomijając kolegialny charakter tego gremium, próbuje wszystkim narzucać swoje pomysły i od razu je akceptować. Często zdarza się tak, że w trakcie posiedzeń Zarządu prezes chce od nas zgody na przyjęcie propozycji, których wcześniej nie mieliśmy okazji przedyskutować - mówił dla „Solidarności Górniczej” wiceprezes Józef P.

Rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer powiedziała, że Spółka nie komentuje tej sprawy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (75)
srk07.03.2017 20:09

gawlik ze związkami zdążył nam zabrać nadpłate za barbórke szkoda ze szybciej go nie wywalili teraz powinien przyjsc zagór i wywalić związki darmozjady apel ludzie z srk róbcie grupy i do sądu niech nadpłacą nam co się należy i nadgodziny dajcie sobie wyliczyć sprawa do wygrania

do ogien07.03.2017 20:01

co napisałeś to cała prawda o józefie P

do Ogien03.03.2017 14:13

Nic potwierdzonego. ale ci co znają pana Józefa dłużej (15-25 lat) pamiętają jego wybryki alkoholowe na terenie KWK i w godzinach pracy (bezczelne i sprośne zaczepianie kobiet, latanie po kopalni w turbanie zrobionym z ręcznika itp...) Niewielka ilość alkoholu obnażała bezlitośnie jego prawdziwe oblicze: prostaka, erotomana, mitomana... Po prostu ujawniała się słoma wystająca mu z butów...

do ogien03.03.2017 11:20

powiedz jeszcze ze jorzin nie był w gorzycach

Ogien03.03.2017 0:44

Panienki nie ulegajcie emocją. Sceptyku o co chodzi z łapuwkarzem i alkoholikiem bo żadnego z twojej rodziny nie znam. Więc gadaj o faktach (to coś potwierdzonego).

Do sceptyk02.03.2017 19:54

Szlezak byl mianowy na technicznego za zgodą JP więc argument nie trafiony. Co się tyczy TG to dlaczego caly zarzad głosuje przeciwko jemu - 4:1 wszystkich wymienić?

Sceptyk02.03.2017 18:48

Komedia...Alkocholik i lapowkarz broni kretacza i oszusta ubezpieczeniowego.
Normalne ze Szlezak. pomijajac jego kompetencje nie jest lubiany przez JP od samego poczatku. Po za tym JP chce miec wszedzie swoich ludzi. Smieszne tez jest ze JP zarzuca Gawlikowi autorytatywny sposob zarzadzania skoro sam taki styl prowadzil na kopalniach. Po prostu JP probuje wysadzic Gawlika z fotela i samemu zasiasc na stanowisku prezesa.

Pokaż wszystkie opinie (75)