Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
2 marca 2017

Strażacy uratowali przed zabójczym gazem

Strażacy uratowali przed zabójczym gazem
fot. PSP Jastrzębie

We wtorek strażacy podjęli kolejną interwencję związaną z obecnością czadu w pomieszczeniach. Reakcja jednego z lokatorów uratowała życie sąsiadom, bo to właśnie u nich, a nie u zgłaszającego, zanotowano śmiertelną dawkę gazu. 

- We wtorek o godzinie 19:03 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o obecności tlenku węgla w łazience, w mieszkaniu przy ulicy Kurpiowskiej. Lokatora zaalarmował czujnik, który wskazał niebezpieczeństwo. Po przybyciu na miejsce strażacy nie stwierdzili zagrożenia. Sprawdzili jednak również mieszkania znajdujące się w  tym samym pionie. U jednego z sąsiadów tlenek węgla przekraczał wszelkie dopuszczalne normy.  Obecność w łazience takiego stężeniu czadu groziła śmiercią - poinformował brygadier Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Strażacy apelują, aby mieszkańcy zaopatrzyli się w czujniki, które alarmują w przypadku stwierdzenie obecności tlenku węgla. Zakup stosunkowo niedrogiego urządzenia może uratować życie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Marcin02.03.2017 7:46

Strażacy apelują, ale sami ani o tlenku węgla, ani o czujnikach CO nic nie wiedzą.