Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
2 marca 2017

Komendant policji na urodzinach polityków PiS

Komendant policji na urodzinach polityków PiS
fot. JastrzebieOnline.pl

Szef jastrzębskiej policji pojawił się na urodzinach posła PiS Grzegorza Matusiaka i jego brata bliźniaka - Andrzeja. Wywołało to różne, także krytyczne komentarze. Komendant twierdzi, że nic się nie stało, bo na imprezie urodzinowej był, jako osoba prywatna i ma prawo spotykać się z ludźmi. 

Impreza urodzinowa braci Matusiaków zgromadziła w poniedziałek radnych, lokalnych przedsiębiorców, duchownych. Pojawił się na niej również młodszy inspektor Krzysztof Herzyk, szef Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Pojawiły się negatywne komentarze w związku z wizytą komendanta na urodzinach braci bliźniaków, ponieważ KMP w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi dwa postępowania w sprawie Andrzeja Matusiaka, zastępcy przewodniczącego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój. Jedno z nich dotyczy gróźb karalnych wobec prezesa Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Gerarda Weycherta, drugie - złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Katowicka Gazeta Wyborcza, która pierwsza opisała całą sprawę, zapytała komendanta Herzyka, dlaczego poszedł na urodziny Matusiaków i czy nie pojawią się teraz wątpliwości, co do bezstronności policji.

-  Zaproszenie nie przyszło na komendę, tylko dostałem je imiennie, jako osoba prywatna. Postępowania prowadzą policjanci, a ja nie ingeruję w to, co robią. Dodatkowo każde postępowanie nadzoruje prokuratura, więc nie widzę tutaj żadnych zagrożeń. A to, że jestem komendantem nie znaczy, że po pracy nie mam prawa spotykać się z ludźmi - powiedział Wyborczej młodszy inspektor Herzyk.

Andrzej Matusiak zapewniał, że na urodzinach nie omawiano żadnej ze spraw, które toczą się w jastrzębskiej komendzie. Przekonywał, że to było spotkanie prywatne. Także rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji podinspektor Aleksandra Nowara nie dopatruje się w tym niczego nagannego i całą sprawę widzi wyłącznie jako spotkanie prywatne.

Inne zdanie na ten temat ma były Komendant Wojewódzki w Katowicach generał Dariusz Biel. W rozmowie z „Wyborczą” stwierdził, że taka sytuacja godzi w apolityczność policji. Podtrzymywanie kontaktów z osobami publicznymi powinno odbywać się oficjalnie w godzinach pracy, urzędach, a nie prywatnych lokalach.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
oko05.03.2017 22:12

Policja ma dbać o nasze bezpieczeństwo a z osobami które mają zarzuty sztame trzyma ZAL. KOMENDANT MUSI ODEJŚĆ !!

Ja 05.03.2017 16:19

A ja myślę że to wieszchołek góry lodowej .
Wydaje mi się ze KG Policji powinna zbadać to pod kątem różnych aspektów
1 Czy KM w Bielsku Białej jest rodzina z politykami
2 Czy Herzyk zna i współpracował z obecnym KM BB
3 Czy śledczy prowadzacy sprawę na zlecenie radnego z jastrzębia nie zostal ukryty przez pana Herzyka w Zebrzydowicach. Gdzie poprzednio pan Herzyk był zastępca komendanta powiatowego.

A tak na marginesie to się trochę panom Policjantom w głowach poprzewracało . Jakie prywatnie na imprezie osoby wobec której prowadzi się postępowanie ??? Tak na marginesie to śledczy przeniesiony do Zebrzydowice tez na niej był i tez prywatnie !!! Zbieg okolicznosci
Takie państwo prawa jacy stróże ???
Mam nadzieje ze panowie będą mieli trochę honoru i sami zdejma mundury bo nie są godni ich nosic

Ajaj05.03.2017 10:26

Chciałbym mieć takie wtyki na mieście robił bym co chce kiedy chce i jak chce ale niestety nie mam i sypia się mandaty :( panie komendantem proszę zostań moim kolegą proszę!

Marek04.03.2017 19:15

Panie Komendancie wstyd, trochę honoru, nie przystoi mundurowi.

pis03.03.2017 23:18

Ty mi pomożesz a ja tobie pomogę ;) i wystarczy ! Komendant powinien być spoza miasta !

Jarek03.03.2017 11:42

Komendant na urodzinach posła Pis... no no dobra zmiana to pewnie z aktami jechał aby mógł się zapoznać i skonsultować linię obrony . Wstyd p. Komendancie brak honoru . W normalnym państwie taki komendant już nie pracuje w policji.... Ciekawe co na to przełożeni KWP Katowice ??

stopnop-pl03.03.2017 10:50

jozio, sprawdź sobievdefinicję słowa "goj", bo farmazony tworzysz... Chybaś właśnie "scyzorykiem chrzczony" ;-)

Pokaż wszystkie opinie (43)