Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 marca 2017

JSW w grupie najlepszych giełdowych firm WIG20

JSW w grupie najlepszych giełdowych firm WIG20
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o tym, że Jastrzębska Spółka Węglowa wejdzie do 20 najlepszych firm Warszawskiego Indeksu Giełdowego WIG20. Zarząd GPW wydał komunikat w tej sprawie.  

„Jastrzębska” weszła do WIG 20 i zastąpiła w niej Eneę, firmę z branży elektroenergetycznej. Roszada ta ma być wyrazem tego, że „Jastrzębska”, której jeszcze nie tak dawno groziło bankructwo odbiła się od dna i poprawiła swoje wyniki finansowe. Jeszcze nie przedstawiono raportu za 2016 rok, ale nieoficjalnie mówi się, że JSW zanotowała niewielki, ale jednak zysk. JSW powróciła do elitarnego grona firm warszawskiej giełdy, z której została usunięta w 2015 roku. Czyżby oznaczało to trwałe wyjście na prostą i koniec problemów spółki?

Przypomnijmy, że w JSW realizowane jest porozumienie z września 2015 roku, zawieszające wypłacanie niektórych świadczeń pracowniczych, m.in. czternastej pensji, deputatu węglowego. Obecnie Spółka jest winna swoim wierzycielom w sumie ok. 1,6 mld zł z tytułu obligacji. Związkowcy JSW rozważają, czy i w jakiej części renegocjować to porozumienie Wskazują, że ceny węgla rosną, a więc należałoby się zastanowić nad skalą wyrzeczeń, na jaką wyrażono wówczas zgodę. Już ustalono, że pracownicy firmy otrzymają w marcu „nagrodę jednorazową”. Natomiast minister energii Grzegorz Tchórzewski, zaleca zarządowi JSW „większą ostrożność finansową” w gospodarowaniu środkami.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Z ciekawości06.03.2017 14:42

"Czerstwy lulok" czyli suchy/stary a nie jak sobie myśli że twardy :D

Gość06.03.2017 12:45

Sztuczna nagonka w marcu puszczają dodatkowy pakiet akcji i potem wszystko znowu w dół.

Czytający04.03.2017 23:53

Czerstwy luloku dobra rada służę , to nie strona dla Ciebie bo trocha Cie przerosła..jaaaaaaa!
Przy okazji , poczytaj a moze zrozumiesz o co tu naprawdę chodzi , czyli problemy ludzi ciężko pracujących a ty zapewne myslisz zes zabawny jest..jaaaaaaaaaaa!

DO ENDRIU04.03.2017 20:17

Pieprzysz że jesteś na emeryturze bo każdy sztygarzyna zapieprza w firmie z chamstwa.

endriu04.03.2017 13:15

Ja to miałem piękne górnictwo jak byłem fizycznym to chwytalem się pracy o 9rano a na 12 szedlem na wyjazd.potem za zasługi dostałem sie do dozoru.bylem oddziałowym kalfaktory robily mi sniadania i obiady ktos robił raporty ktos kablował i wszystko się kulało niestety zmuszono mnie do odejścia na emeryturę choc i tak 3latka dluzej popracowałem sobie.

gfg04.03.2017 12:02

Ogladac dzisiaj (sobota) na TTV 22.00 Kossakowski pracuje na kopalni

buraczek borynski04.03.2017 8:06

A dla najlepszego dysponenta boryni kiedy kasa ? zabrac po kilka procent premii kolegom a mi dolozyc ja najbardziej potrzebuje inni sie nie liczą bo ja jestem zawodowcem reszta to amatorka.

Pokaż wszystkie opinie (19)