Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
3 marca 2017

JSW w grupie najlepszych giełdowych firm WIG20

JSW w grupie najlepszych giełdowych firm WIG20
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o tym, że Jastrzębska Spółka Węglowa wejdzie do 20 najlepszych firm Warszawskiego Indeksu Giełdowego WIG20. Zarząd GPW wydał komunikat w tej sprawie.  

„Jastrzębska” weszła do WIG 20 i zastąpiła w niej Eneę, firmę z branży elektroenergetycznej. Roszada ta ma być wyrazem tego, że „Jastrzębska”, której jeszcze nie tak dawno groziło bankructwo odbiła się od dna i poprawiła swoje wyniki finansowe. Jeszcze nie przedstawiono raportu za 2016 rok, ale nieoficjalnie mówi się, że JSW zanotowała niewielki, ale jednak zysk. JSW powróciła do elitarnego grona firm warszawskiej giełdy, z której została usunięta w 2015 roku. Czyżby oznaczało to trwałe wyjście na prostą i koniec problemów spółki?

Przypomnijmy, że w JSW realizowane jest porozumienie z września 2015 roku, zawieszające wypłacanie niektórych świadczeń pracowniczych, m.in. czternastej pensji, deputatu węglowego. Obecnie Spółka jest winna swoim wierzycielom w sumie ok. 1,6 mld zł z tytułu obligacji. Związkowcy JSW rozważają, czy i w jakiej części renegocjować to porozumienie Wskazują, że ceny węgla rosną, a więc należałoby się zastanowić nad skalą wyrzeczeń, na jaką wyrażono wówczas zgodę. Już ustalono, że pracownicy firmy otrzymają w marcu „nagrodę jednorazową”. Natomiast minister energii Grzegorz Tchórzewski, zaleca zarządowi JSW „większą ostrożność finansową” w gospodarowaniu środkami.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Z ciekawości06.03.2017 14:42

"Czerstwy lulok" czyli suchy/stary a nie jak sobie myśli że twardy :D

Gość06.03.2017 12:45

Sztuczna nagonka w marcu puszczają dodatkowy pakiet akcji i potem wszystko znowu w dół.

Czytający04.03.2017 23:53

Czerstwy luloku dobra rada służę , to nie strona dla Ciebie bo trocha Cie przerosła..jaaaaaaa!
Przy okazji , poczytaj a moze zrozumiesz o co tu naprawdę chodzi , czyli problemy ludzi ciężko pracujących a ty zapewne myslisz zes zabawny jest..jaaaaaaaaaaa!

DO ENDRIU04.03.2017 20:17

Pieprzysz że jesteś na emeryturze bo każdy sztygarzyna zapieprza w firmie z chamstwa.

endriu04.03.2017 13:15

Ja to miałem piękne górnictwo jak byłem fizycznym to chwytalem się pracy o 9rano a na 12 szedlem na wyjazd.potem za zasługi dostałem sie do dozoru.bylem oddziałowym kalfaktory robily mi sniadania i obiady ktos robił raporty ktos kablował i wszystko się kulało niestety zmuszono mnie do odejścia na emeryturę choc i tak 3latka dluzej popracowałem sobie.

gfg04.03.2017 12:02

Ogladac dzisiaj (sobota) na TTV 22.00 Kossakowski pracuje na kopalni

buraczek borynski04.03.2017 8:06

A dla najlepszego dysponenta boryni kiedy kasa ? zabrac po kilka procent premii kolegom a mi dolozyc ja najbardziej potrzebuje inni sie nie liczą bo ja jestem zawodowcem reszta to amatorka.

Pokaż wszystkie opinie (19)