Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 marca 2017

Kolejne zmiany kadrowe w JSW

Kolejne zmiany kadrowe w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Po personalnym trzęsieniu ziemi w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, kiedy ze stanowiskiem pożegnał się prezes Tomasz Gawlik i jego zastępca do spraw technicznych Józef Pawlinow przyszedł czas na kolejne zmiany. Tym razem z zajmowanych funkcji odwołano dyrektora jednej z kopalń.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołał ze stanowiska dyrektora kopalni „Pniówek”  Krzysztofa Zaboja. Na stanowisku dyrektora tej kopalni zastąpił go Józef Jaszczyk, dotychczasowy dyrektor kopalni "Krupiński".  Natomiast dyrektorem „Krupińskiego” został Mirosław Stencel. Postanowiono utrzymać na stanowisku dyrektora do spraw technicznych ruchu „Zofiówka” Damiana Araszczuka.

Jastrzębska Spółka Węglowa nie komentuje zmian personalnych. 

Działacze związkowi mówią, że zostali zaskoczeni tymi zmianami, których wcześniej się nie spodziewano. Uważają, że są one wyrazem nowej polityki kadrowej Zarządu JSW po tym, jak z funkcji prezesa odwołano Tomasza Gawlika. Nie wykluczają kolejnych zmian personalnych w kopalniach Spółki. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
po04.12.2017 19:21

No cóż oda sodowa do główki mu uderzyła i tyle a te nagrody to sami sobie swoim przydzielali i to była tego cwaniaczka jedyna dla Pniówka zasługa a załogę traktował jak niewolinków!

jo15.03.2017 13:42

Pniówek wydobywał za całą spółkę przez długie lata dlatego że miał b. dobrą załogę a kadra kierownicza była z tej kopalni i znała ludzi i b. trudne warunki . Była to kura znosząca złote jajka .Teraz wymienili całą szpicę i część załóg i ta kura dostała sraczki. Ludzie z taką władzą to to nie pojedzie.

az13.03.2017 9:56

dyrektorem i prezesem sie bywo a co niektórym sie wydaje, że ta funkcja je dożywotnio. to nie te czasy kaj sie dyrektorowało po 20 lot na jednej kopalni. ale najlepsze som teraz te stanowiska dyrektorskie, stworzone w przeciągu ostatnich miesięcy z ludzi, którzy przez 10 lot na krupolu mieli same straty. jak mozna zrobic dyrektorym osoba, która była na tej kopalni odpowiedzialno z wydobycie i przez 10 lot nie zarobiła na tej grubie ani złotka? ważne że boł prominyntnym delegatym kadry.

wojtek13.03.2017 9:52

Zabój- przyjaciel lebrów i L4 owców, dla fizoli tatuś i opiekun więc będą za nim tęsknić. Swój dozór wykosił, by obsadzić oddziały kadrusami z jasmosa i krupińskiego. Chciałeś panie silnej zz kadry na swojej grubie, no to ją mosz. :D

DO TOBIEGO12.03.2017 12:47

GOŚCIU zastanów sie co wypisujesz. Pisząc że Pan Tobiczyk jest karierowiczem to nie masz racji. Czemu? Bo jakby był to karierowiczem to już dawno byłby dyrektorem. Po pierwsze zgoda: nazwisko na pewno pomaga , nazwisko górnicze napewno ma. Ojcic Stanisław przez niemal 15 lat był dyrektorem Pniówka. Ale samo nazwisko to za mało. (patrz Bolec) Oprócz nazwiska liczy się chyba jeszcz coś więcej. Tobi mimo jeszcze młodego wieku oprócz zdobytej wiedzy posiada już spore doświadcznie, zdolność kierowania zespołem ludzi. Można powiedzieć bystry praktyk, niezły fachowiec i przede wszystkim wybitny strateg. Dzięki również zaangażowaniu (po 12 godz. na zakładzie) Tobi jest tam gdzie jest. Zresztą już za czasów Jurka wszyscy wiedzieli kto to wszystko ciągnie i spina by fedrowała Borynia. Co się u Tobiego również ceni to to z kim ma do czynienia czy z fizolem, kalfusem, inspektorem czy dyrektorem to z kożdym sie przywito i do dożdego szacun mo. CO DO TABAKI to że Tobi jest czasem usznupany to tylko świadczy że jest prawdziwy ryl i jest to raczej czynność dostojna niż naganna. Zresztą jak byś trochę poczytał to byś wiedział że na Śląsku już od 1900 roku się sznupie a w Raciborzu nawet była fabryka Domsów. Jak sie piyrszy roz kaj je i coby sie wkupić mieć szacun do brygady (co drugi górnik posiado tabaka) to sie dowo inkszym posznupać. Zresztą przez sznupanie na dole nie szpryngnie sie gruba. A tak na koniec powiem ci tak: ciś do rzici na raki posznupać tabaki !

xyz10.03.2017 19:20

Sprawiedliwy wśród narodów świata,najuczciwszy,kryształowo czysty przewodniczący Kadry Marek Płocharski-wielki duchem,mały wzrostem.Kompromitacja!

borynski buraczek10.03.2017 7:32

Zróbcie mnie prezesem wszystkich dysponentów za odpowiednią kasę pokieruje spółkę na właściwe tory.ja najlepszy dysponent boryni jestem zawodowcem reszta to amatorszczyzna.

Pokaż wszystkie opinie (44)