Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
9 marca 2017

Niebezpiecznie na pasach. Poleciały mandaty

Niebezpiecznie na pasach. Poleciały mandaty
fot. KMP Jastrzębie

Okazuje się, że przejście dla pieszych jest niebezpieczne. Kierowcy nie zawsze zachowują się na nim zgodnie z przepisami, a przechodnie również narażają własne bezpieczeństwo. Policja z jednakową surowością każe obie strony. 

Podczas akcji NURD policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia.

- Mundurowi interweniowali wczoraj wobec niechronionych uczestników ruchu 27 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 16 osób ukaranych zostało mandatami karnymi. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec aż 38 kierowców. Zmotoryzowani głównie w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych. Również i w tym wypadku policjanci nie byli pobłażliwi i nałożyli grzywnę na 32 osób oraz skierowali do sądu jeden wniosek o ukaranie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje, bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
seboc09.03.2017 15:28

@lotomito

Uzywaj innego jezyka jak sie do mnie zwracasz. Czytac moich postow nie masz obowiazku.
A niby dlaczego gornicy maja miec deputat a piekarze i policjanci nie?
Drwie po prostu z absurdalnej dyskusji, jaka miala miejsce wczoraj. Ludzie protestuja bo "nalezymisie" a pozapominali juz dlaczego mialoby sie komus "nalezec".

lotomito09.03.2017 14:30

@seboc-czy mógłbyś nas uszczęśliwić, i nie wciskać wszędzie durnej sebocowej gęby, z twoimi "mądrościami".
Ciśniesz ry.ja wszędzie, czy masz coś mądrego do powiedzenia czy nie.
Masz bucu ujemne IQ, i nie pchaj pyska tam, gdzie cię nie chcą.
Kretyn do potęgi "N"

seboc09.03.2017 7:27

Policjanci tez powinni miec deputat. Taki np. bloczek kwitow mandatowych in blanco ustawilby niejedna rodzine.