Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
9 marca 2017

Dzisiaj na sesji głosowanie o 30 mln zł na inwestycje

Dzisiaj na sesji głosowanie o 30 mln  zł na inwestycje
fot. kb / jastrzebieonline

Dzisiaj, tj. w czwartek podczas sesji Rady Miasta zostanie podjęta decyzja w sprawie inwestycji za 30 mln zł. W ubiegłym tygodniu radni zablokowali realizację wielu istotnych dla miasta projektów. Jak będzie dzisiaj? Czy radni dadzą zielone światło, aby móc wydatkować nadwyżkę budżetową na remonty, modernizacje i inne inwestycje?

Na sesji, która odbyła się dokładnie tydzień temu, 2 marca, radni odrzucili zadania istotne dla rozwoju miasta i komfortu życia mieszkańca. Dotyczy to głównie dalszego etapu przebudowy ul. Mazowieckiej, modernizacji sygnalizacji świetlnej Alei Jana Pawła II oraz budowy dróg: Gołębia, Reymonta, Okopowa, Dubielec, Rolnicza czy też parkingów przy ul. Wodeckiego oraz na os. Boża Góra Prawa. Nie przyznano również środków na remont elewacji ZS nr 6, SP 12 i 19 oraz boiska przy SP 12. Nie przegłosowano środków na wykonanie projektu budowy Domu Solidarności.

Radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość argumentują, że nie są przeciwko inwestycjom. Kością niezgody jest dla nich Dom Solidarności. Nie mogą zgodzić się z jego lokalizacją nieopodal Parku Zdrojowego. Radni PiS domagają się wyłączenia tej inwestycji z uchwały, jaka już po raz drugi została skierowana do Rady Miasta. Uważają, że koncepcja ta jest niedopracowana i wymaga dalszych spotkań i analiz. Poza tym radni uważają, że lepszym miejscem dla Domu Solidarności jest budynek po byłej szkole przy ulicy Kaszubskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego miałby według nich powstać… atrakcyjny parking. Poza tym radni nie potrafią wskazać źródeł finansowania budowy takiego obiektu przy ul. Kaszubskiej, ograniczając się tylko do stwierdzeń, że takie się pewnie znajdą.

Dom Solidarności, który jest przedmiotem spornym pomiędzy radnymi PiS a prezydentem miasta ma być w dużej mierze sfinansowany ze środków zewnętrznych. Uzyskanie takich środków jest możliwe tylko w przypadku lokalizacji obiektu w Zdroju. Jastrzębskim Domem Solidarności interesuje się premier Beata Szydło, która skierowała w tej sprawie pismo do urzędu wojewódzkiego. Poza tym koszt budowy Domu Solidarności został ograniczony do 15 mln zł. Jego powstanie ma być elementem rewitalizacji dzielnicy Zdrój i częścią budowy tak zwanego rynku.

Początek sesji dzisiaj o godz. 15.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
mieszkaniec. K13.03.2017 1:43

Się mieszkaniec rozwinął...fiu fiu...brawo BRAWO

mieszkaniec11.03.2017 19:10

MZK wykańcza PKM a zawdzięczamy to Prezydentowi Janeckiemu i umowie z V.... dzięki której nie można wprowadzić darmowej komunikacji. Dom spokojnej starości to poprzedni pomysł na Kaszubską. Zobacz co co powstało w Gdańsku i Szczecinie - dopiero po tej sesji sprawdziłem , ciekawe i znane obiekty na świecie.

do sobec10.03.2017 12:36

Dom mnie nie interesuje ale wkurzają twoje wywody i to na wszystkich portalach.
Spec od wszystkiego a zna się tylko na klawiaturze.

Przemas_cycu10.03.2017 9:09

Co z pkm i mzk? Pewnie planują kolejny skok po 16mln z kasy miasta.

Marek10.03.2017 8:35

Przykre, ale oglądając sesję widzę, że niestety tępota w naszym mieście nadal króluje.

seboc10.03.2017 7:52

@psycholog amator

Jesli podoba ci sie pomysl budowy przy parku domu spokojnej starosci z muzeum nie-wiadomo-czego, to sam sie zbadaj.

alfred10.03.2017 7:39

Proponuje jeszcze wybudować dom dyktanda jak gadoski juz nie bedzie posłem to będzie robił dyktanda.za 20miesiecy wybory samorządowe przed nimi zapewne w parku jak zawsze bedzie opowiadal jaki jest wspanialy.

Pokaż wszystkie opinie (41)