Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 marca 2017

Zabrali mu prawo jazdy za wariacką jazdę

Zabrali mu prawo jazdy za wariacką jazdę
fot. KMP Jastrzębie

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. Ulicami Jastrzębia pędził z prędkością ponad 100 km/h. Otrzymał mandat, punkty karne i na trzy miesiące stracił prawo jazdy. 

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna środowej interwencji jastrzębskiej drogówki.

- Podczas wykonywanego na ulicy Gagarina pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę mazdy, który miał na liczniku 103 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 43-letni mieszkaniec Żor pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy, którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z Konstytucją.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
mieszkaniec11.03.2017 9:22

tylko 400zl ????? szok!!!!!

ruptawa10.03.2017 18:19

Polskie prawo jest chore!!!!!!!!!!!!!! 10 tys. powinien dostać!!!!!!!

tatatata10.03.2017 14:28

Ja bym go rostrzelal publicznie dla przykladu

Wojciech10.03.2017 9:48

Ja bym mu zabrał życie zanim zabierze go komuś przypadkowemu. A jeśli nie można tego zrobić, to powinien dostać nakaz przekopywania mierzei Wiślanej łyżeczką do herbaty. Zatrudnienie do końca życia ma zapewnione. Nawet bym mu płacił. Przekopany metr sześcienny za 25zł.