Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
10 marca 2017

W Parku Zdrojowym wycinają drzewa

W Parku Zdrojowym wycinają drzewa
fot. pixabay

Jastrzębianie odwiedzający Park Zdrojowy pewnie zauważyli, że trwa tam wycinka drzew. Magistrat wyjaśnia, że nie ma powodów do obaw. Wszystko odbywa się zgodnie z planem. 

Urzędnicy wyjaśniają, dlaczego w Parku Zdrojowym prowadzona jest wycinka 14 drzew, które zagrażają bezpieczeństwu. Konieczność ich usunięcia potwierdził Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, wydając zgodę na podjęcie takich działań.

- Jak zaznaczył Konserwator Zabytków, drzewa stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego ze względu na osłabienie drewna wywołane obecnością pasożytniczych grzybów, zaawansowaną zgniliznę pni i możliwość wyłamania martwych konarów. Dotyczy to gatunków m.in. takich jak: klon jawor, grab pospolity, czy modrzew europejski - informuje Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
seboc13.03.2017 15:39

@Gosc

OBI to nie zabytek.

seboc13.03.2017 11:58

Nowoczesny park wg wladz miasta to park z betonu i plastiku.

SanEscobar@Dobra rada@stach13.03.2017 11:50

I tylko tyle!A wiecie co to jest deficyt intelektualny-pewnie nie.To teraz się możecie pochwalić swoim znajomym,że go posiadacie.

1:2713.03.2017 4:45

Do ,,Dobra rada,, Jeżeli ktoś musi się konsultować z lekarzem to ty już tego nie musisz robić! a SanEscobar nie napisał jakiejś nieprawdy czy przekłamania,to co napisał jest tylko prawdą więc komu lekarz potrzebny? i jak przysłowie głosi; (dawał dobrą radę) uczył Marcin Marcina......

stach12.03.2017 22:50

Do Saneskobar chłopie idź się przebadać na nogi bo na głowę za późno.bzdury Kodziarza,a mózgu zaląg się kornik.

Gość12.03.2017 8:16

Wycięto drzewa również w innych miejscach np. koło OBI i cmentarza komunalnego.

do ekolog11.03.2017 18:58

Tez to zauważyłam. Wycina się drzewa zdrowe, ale nie pasujące do przestrzeni, którą chcą zagospodarować nasi jastrzębscy "biznesmeni", stawiając blaszki, budki i baraki oszkliwe. A w jarze schną chore chojaki..

Pokaż wszystkie opinie (14)