Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
10 marca 2017

Sesja RM: "Tak" dla inwestycji, "nie" dla Domu Solidarności

Sesja RM: "Tak" dla inwestycji, "nie" dla Domu Solidarności
fot. kb /jastrzebieonline

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę o milionowych inwestycjach w Jastrzębiu. Zrobili to jednak pod warunkiem, że prezydent wyłączy z niej punkt związany z projektem na Dom Solidarności. 

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta procedowano nad zmianami budżetowymi. Jedna z nich - budowa Domu Solidarności była kością niezgody pomiędzy radnymi PiS a prezydentem miasta. Dlatego prezydent przystała na propozycję radnych i wyłączyła ten punkt z uchwały zmieniającej budżet. Po tej zmianie Rada jednogłośnie przyjęła propozycje inwestycji na sumę ponad 20 mln zł. Nie głosowano środków na projekt budowy Domu Solidarności i prace z  nim związane na chwilę obecną zostały zatrzymane. 

Wkróce szerzej na ten temat

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
U.14.03.2017 22:22

Dziękuję za potwierdzenie tego z czym ja również się zgadzam , że rynek - lub centrum wypoczynkowo kulturalne powinno znajdować się w Zdroju obok parku. Walczmy o to i ten plac na Witczaka aby nie został niewłaściwie zagospodarowany.

mieszkanka Zdroju14.03.2017 13:50

Nie wolno już nigdy, dla dobra naszego miasta powołać do rady zadnego pisowca!!!

mieszkanka Zdroju13.03.2017 9:43

Miasto narodziło się z dzielnicy Zdrój, więc to oczywiste, że centrum jest w zdroju. Park to najczęstsze miejsce spacerów wszystkich jastrzębian. Gdyby jeszcze powstał rynek z Domem Solidarności, kawiarenki, sklepiki, to przyjeżdżaliby nie tylko jastrzębianie. Pozdrawiam.

U.12.03.2017 11:11

W kilku miejscach przeczytałam że Rynek ma być w centrum , a gdzie Jastrzębie ma centrum? Czy miejsce przy parku na Witczaka nie tworzyło by przysłowiowego Centrum wypoczynkowo - kulturalnego ? A jednocześnie jest na tyle daleko od mieszkań że imprezy nie będą przeszkadzać , z czym mają problem inne miasta.

zdrojowiec12.03.2017 9:07

A Patron naszego miasta patrzy na to, co wyprawiają pisowcy i z całą pewnością się za nich wstydzi. Trzeba ludziom przekazywać co w tej kadencji wyprawiaja hamulcowi!!!

U.11.03.2017 13:49

Jeśli teraz ten Rynek pod nazwą Dom Solidarności nie powstanie , to chyba już nigdy , nie można ustąpić , na Witczaka jest najlepsze miejsce i jeszcze jak sie pośpieszą można kasę na część dostać .

Gość10.03.2017 21:51

Największą porażką dla miasta są te bliźniaki. Jeden siedzi w sejmie, pobiera dietę, i nic więcej nie robi. Drugi psuje wszystko w tym mieście, sam nie wiedząc jak to robi. Przecież ich wygląd mówi sam za siebie- wiocha zaburzańska... Ale ktoś na nich głosował- pewnie takie same wieśniaki, przywiezione na Śląsk w kartoflach.

Pokaż wszystkie opinie (23)