Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
10 marca 2017

Sesja RM: "Tak" dla inwestycji, "nie" dla Domu Solidarności

Sesja RM: "Tak" dla inwestycji, "nie" dla Domu Solidarności
fot. kb /jastrzebieonline

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę o milionowych inwestycjach w Jastrzębiu. Zrobili to jednak pod warunkiem, że prezydent wyłączy z niej punkt związany z projektem na Dom Solidarności. 

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta procedowano nad zmianami budżetowymi. Jedna z nich - budowa Domu Solidarności była kością niezgody pomiędzy radnymi PiS a prezydentem miasta. Dlatego prezydent przystała na propozycję radnych i wyłączyła ten punkt z uchwały zmieniającej budżet. Po tej zmianie Rada jednogłośnie przyjęła propozycje inwestycji na sumę ponad 20 mln zł. Nie głosowano środków na projekt budowy Domu Solidarności i prace z  nim związane na chwilę obecną zostały zatrzymane. 

Wkróce szerzej na ten temat

Polub i udostępnij
Czytaj też

W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym? W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym?

Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
U.14.03.2017 22:22

Dziękuję za potwierdzenie tego z czym ja również się zgadzam , że rynek - lub centrum wypoczynkowo kulturalne powinno znajdować się w Zdroju obok parku. Walczmy o to i ten plac na Witczaka aby nie został niewłaściwie zagospodarowany.

mieszkanka Zdroju14.03.2017 13:50

Nie wolno już nigdy, dla dobra naszego miasta powołać do rady zadnego pisowca!!!

mieszkanka Zdroju13.03.2017 9:43

Miasto narodziło się z dzielnicy Zdrój, więc to oczywiste, że centrum jest w zdroju. Park to najczęstsze miejsce spacerów wszystkich jastrzębian. Gdyby jeszcze powstał rynek z Domem Solidarności, kawiarenki, sklepiki, to przyjeżdżaliby nie tylko jastrzębianie. Pozdrawiam.

U.12.03.2017 11:11

W kilku miejscach przeczytałam że Rynek ma być w centrum , a gdzie Jastrzębie ma centrum? Czy miejsce przy parku na Witczaka nie tworzyło by przysłowiowego Centrum wypoczynkowo - kulturalnego ? A jednocześnie jest na tyle daleko od mieszkań że imprezy nie będą przeszkadzać , z czym mają problem inne miasta.

zdrojowiec12.03.2017 9:07

A Patron naszego miasta patrzy na to, co wyprawiają pisowcy i z całą pewnością się za nich wstydzi. Trzeba ludziom przekazywać co w tej kadencji wyprawiaja hamulcowi!!!

U.11.03.2017 13:49

Jeśli teraz ten Rynek pod nazwą Dom Solidarności nie powstanie , to chyba już nigdy , nie można ustąpić , na Witczaka jest najlepsze miejsce i jeszcze jak sie pośpieszą można kasę na część dostać .

Gość10.03.2017 21:51

Największą porażką dla miasta są te bliźniaki. Jeden siedzi w sejmie, pobiera dietę, i nic więcej nie robi. Drugi psuje wszystko w tym mieście, sam nie wiedząc jak to robi. Przecież ich wygląd mówi sam za siebie- wiocha zaburzańska... Ale ktoś na nich głosował- pewnie takie same wieśniaki, przywiezione na Śląsk w kartoflach.

Pokaż wszystkie opinie (23)