Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
13 marca 2017

Radni przyjęli uchwałę naruszającą prawo

Radni przyjęli uchwałę naruszającą prawo
fot. kb /jastrzebieonline

Nie będzie dotacji do niepublicznych przedszkoli i klubów malucha (odpowiednik przedszkoli). Uchwała, którą radni podjęli w tym temacie została unieważniona z powodu "istotnego naruszenia prawa". 

Inicjatorami uchwały o dotacji dla niepublicznych żłobków i przedszkoli działających na terenie Jastrzębia-Zdroju byli radni Wspólnoty Samorządowej: Iwona Rosińska, Damian Gałuszka i Tadeusz Gorgol. Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła nieważność tej uchwały z powodu istotnego naruszenia prawa.

- Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój podejmując tą uchwałę naruszyła procedury podejmowania uchwał. Procedury te reguluje Statut Miasta Jastrzębie-Zdrój. Projekt uchwały powinien zawierać (…) oczekiwane skutki społeczne oraz finansowe i źródła ich pokrycia. Z projektu chwały w sprawie określenia wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji docelowej dla podmiotów prowadzących niepubliczne żłobki i kluby dziecięce na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój wynika, że nie zawiera on uzasadnienia wskazującego na skutki finansowe oraz źródło ich pokrycia - napisał m.in. Daniel Kołodziej, przewodniczący Kolegium RIO.

Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że projekt takiej uchwały nie powinien być procedowany przez Radę Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Podczas styczniowej sesji, na której przyjmowaną tą uchwałę zarówno prezydent, jak i skarbnik wskazywali, że w budżecie miasta nie przewidziano środków na ten cel i apelowali do radnych o wycofanie tej uchwały. Jednak Rada Miasta postanowiła ją przyjąć. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Dają pieniądze na sport Dają pieniądze na sport

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Inny 02.10.2017 14:41

Każdy chce dobrze dla ... siebie. A każdy radny powinien, przede wszystkich, chcieć dobrze dla nas, mieszkańców.

Gość17.03.2017 7:09

Do czego pani Iwona się nadaje, to my wiemy, ale tego by moderator nie puścił. łagodnie mówiąc wie jak sie wymalować, wsytroić, ale stan jej spalonej skóry to już katastrofa. Rada Miasta ją przerasta. Na wybieg modelki może się nadaje w kateorii seniorek;)

mieszkanka Zdroju17.03.2017 7:00

Dajcie spokój Radnej Rosińskiej, gdyż chciała dobrze! W przyszłosci jednak powinna słuchać mecenasa a nie kolegow z Pisu.

Gośćdo mobi16.03.2017 18:12

Iwonka czego się nie dotknie to sp.... Niech lepiej siedzi na sesji i buja w obłokach.

jaker16.03.2017 12:08

to zabierzcie pieniądze z rzeczy nieważnych, a pełno takich jest !!! i dajcie żłobkom !!!

Gość15.03.2017 6:56

Iwonka - kompetencja na poziomie fikania koziołwków i tańców z Marianem

Gość14.03.2017 18:56

Ile uchylono uchwał autorstwa Prezydent Hetman? Redakcjo, kiedy infrmacja. Jedną wspraawie podatkowej to nawet dwa razy jej uchylali, a kobita ma skarbnika, dwa wydziały finansowe i czterech adwokatów.

Pokaż wszystkie opinie (31)