Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
14 marca 2017

W Jarze Południowym będą wydawać jedzenie za darmo

W Jarze Południowym będą wydawać jedzenie za darmo
fot. pixabay

Nie masz za co kupić posiłku? Jesteś bezrobotny? Biedny? A może po prostu głodny? Przyjdź w niedzielę, 19 marca, do Jaru Południowego, a zostaniesz nakarmiony za zupełną darmochę. Grupa ludzi z inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb będzie oferować bezpłatne posiłki. 

W niedzielę o godzinie 15.30 na scenie Jaru Południowego będzie przeprowadzona akcja bezpłatnego dożywiania. Organizatorzy przedsięwzięcia przekonują, że działają całkowicie samodzielnie. Nie są powiązani z żadną partią czy grupą religijną. Sprzeciwiają się obecnie panującemu systemowi społeczno-gospodarczemu.

- Ogromne marnotrawstwo żywności w krajach bogatych, niszczenie jej nadwyżek dla utrzymania wysokich cen, komercjalizacja i podporządkowanie logice zysku każdej strefy życia, czy w końcu kolejne wojny o stale kurczące się zasoby. Konsekwencją są miliony ludzi na świecie cierpiących głód, tysiące umierających każdego dnia, rozszerzające się obszary nędzy również w tzw. krajach dobrobytu. W samej Polsce, gdzie niemal połowa mieszkańców żyje poniżej poziomu socjalnego minimum, liczba bezdomnych to wciąż dziesiątki tysięcy, a prawie dwa miliony ludzi musiało wyemigrować w poszukiwaniu lepszego życia, rząd stale przeznacza publiczne środki na kolejne wojny i rozbudowę instalacji militarnych - uważają członkowie inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb.

Organizatorzy informują, że oprócz bezpłatnych posiłków będą rozdawać używane, ale w dobrym stanie ubrania dla potrzebujących. Apelują do mieszkańców Jastrzębia o przyłączenie się do akcji poprzez podzielenie się niepotrzebną, ale nadającą się jeszcze do użytku odzieżą. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów? JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów?

Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Info15.03.2017 6:57

Food not bombs to inicjatywa ogólnopolska a w zasadzie ogólnoświatowa, nawet na wikipedii można znaleźć info na ten temat. Gościu z kwiecistym komentarzem o molestowaniu nieletnich w tle....Czy Ty jesteś człowieku normalny???

mieszkaniec. K15.03.2017 6:50

Nagrobku i do Pucio Pucio...w czym macie problem?...nie podoba się w hanysowie?,hanysy źli? Pakować tobolki,i curig w rodzinne strony :-) .Nikt Was tutaj nie trzyma.

Gość15.03.2017 6:19

Na razie inicjatywa bezpartyjna, ale jak się "uda" to zaraz się okarze, że to jakaś partia zorganizowała, albo za tym stała albo popierała, albo miała jej poparcie. Takie rozdawnictwo nagłośnione śmierdzi mi na odległość jakim samorządnym jastrzębiem z molestowaniem nieletnich w tle.......

Noname15.03.2017 0:59

Na facebooku jest strona food not bombs jastrzebie. Chyba tam można otrzymać jakieś info o akcji. Dobra inicjatywa ????

FnB Jastrzębie 15.03.2017 0:51

Jeśli ktoś chce pomóc piszcie tu: www.facebook.com/pg/FnBJastrzebie

Nagrobek15.03.2017 0:29

Do Pucio Pucio
Tak,bardzo widać na kopaniach tą pomocną dłoń tzw hanysów
Widocznie nie należysz do zbyt mądrych ludzi.Prawda jest taka,że obcy ludzie pomogą Ci jedynie spuścić
trumnę do groby.

do PucioPucio14.03.2017 22:30

Hanys potrafi podać ''pomocną '' dłoń ?? hanys tylko potrafi klepać po plecach żeby znaleźć dobre miejsce do zadania ciosu nożem , hanys wolałby sobie jaja ogolić niż komuś pomóc bezinteresownie a ich zawiść i pazerność na pieniądze jest tak śmiesznie żenująca że tylko śmiać się chce każdemu kto miał z tym narodem (nie)przyjemność obcować .

Pokaż wszystkie opinie (22)