Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
15 marca 2017

Mistrz Europy w boksie Andrzej Biegalski nie żyje

Mistrz Europy w boksie Andrzej Biegalski nie żyje
fot. pixabay

Zmarł jastrzębianin Andrzej Biegalski, który w 1975 roku zdobył w Katowicach złoty medal, pokonując w finałowym pojedynku pięściarza z ZSRR. Był zawodnikiem GKS Jastrzębie. Reprezentował Polskę w licznych zawodach międzynarodowych. 

Andrzej Biegalski pierwsze lata życia spędził w Gierczynie, koło Świeradowa. Stamtąd wraz z rodziną przyjechał do Jastrzębia i tutaj związał się z Bokserskim Klubem Sportowym. Jego największym sukcesem było zdobycie tytułu Mistrza Europy w wadze ciężkiej. Uczestniczył na olimpiadzie w Montrealu. Oprócz GKS Jastrzębie reprezentował kluby Górnika Radlin, Górnika Pszów i Legii Warszawa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3 Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3

Cracovia lepsza na Jastorze. JKH przegrywa 2:3 Cracovia lepsza na Jastorze. JKH przegrywa 2:3

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Zeb15.03.2017 11:19

Niech mu ziemia lekką będzie odpoczywają w spokoju mistrzu

beno15.03.2017 9:25

Żegnaj Mistrzu...kondolencje dla rodziny