Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
16 marca 2017

Policja sprawdza czy macie zapięte pasy

 Policja sprawdza czy macie zapięte pasy
fot. KMP Jastrzębie

W czwartek w całym województwie śląskim, także w Jastrzębiu, prowadzone są działania "Pasy". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. 

W akcję włączą się również jastrzębscy stróże prawa. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy przewożone przez nich dzieci są odpowiednio zabezpieczone w fotelikach.

- Okazuje się, że obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie. Pasy mogą uchronić bowiem nie tylko przed poważnym urazem, czy utratą zdrowia, ale i tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Mając na uwadze to, że naruszenie przepisu jazdy w pasach jest jedną z przyczyn wypadków, jastrzębscy policjanci włączyli się w wojewódzkie działania "Pasy". Od godziny 6.00 śląscy stróże prawa prowadzą wzmożone kontrole drogowe, podczas których będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów oraz fotelików - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy

Działania zakończą się o 22.00.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców" Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Bronek16.03.2017 20:33

Najgłupszy pomysł jaki można wymyślić do kontroli. Jak ktoś nie jedzie w pasach zrobi sobie krzywdę w razie wypadku. No, ale forsę trzeba ściągnąć z Bogu ducha winnych jadących.

Fryt16.03.2017 16:18

A mi rząd tylko tego pasa przyciąga

pasibrzuch16.03.2017 11:18

Ja mam zawsze pas zapięty , ale dzisiaj musiałem popuścić o jedną dziurkę po śniadaniu.