Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
16 marca 2017

Ogrzewalnia dla bezdomnych przeniesiona na Pszczyńską

Ogrzewalnia dla bezdomnych przeniesiona na Pszczyńską

Ogrzewalnia dla bezdomnych, która obecnie znajduje się na ulicy Północnej w przyszłym sezonie będzie znajdowała się na ulicy Pszczyńskiej, w sąsiedztwie mieszkań socjalnych. 

Miejski Zarząd Nieruchomości poinformował, że podczas lutowej sesji radni podjęli decyzję umożliwiającą te przenosiny. Teraz miasto będzie musiało postanowić, czy zakupi kontenery z przeznaczeniem na ogrzewalnię, czy też będzie je dzierżawiło. Zmiana miejsca jest podyktowana zamiarem sprzedaży tego terenu, na którym ma powstać nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jesienią ubiegłego roku, kiedy ogrzewalnia rozpoczynała swoją działalność. Zarówno działacze osiedlowi z Jastrzębia Górnego i Dolnego oraz osiedla Staszica byli przeciwni umiejscowieniu jej na ulicy Północnej. Radny Ryszard Piechoczek składał interpelację w tej sprawie. Podkreślał, że obecność tego typu obiektu może być uciążliwa dla społeczności lokalnej i proponował umiejscowienie go na ulicy Pszczyńskiej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mysz18.03.2017 10:47

obawiam się,że nowa lokalizacja zniszczy całą idee pomocy dla bezdomnych.To jest miejsce bardzo odległe.Bezdomni najczęściej przebywają w centrum miasta, znowu będzie oblegany dworzec i klatki schodowe. Kompletnie nie trafiony pomysł.Ponadto w pobliżu tej lokalizacji są mieszkania socjalne czy włodarzom zależy na tym aby tworzyć getta??Zły pomysł.

///16.03.2017 19:11

Jak się ma wypowiedzenie umów dwóm ostatnim sprzedawcom na starym targowisko z powodu "budowy" tej ogrzewalni? Czy przypadkiem nie okaże się, że nagle miasto będzie chciało sprzedać teren pod "inwestycje"? (oczywiście przez ręce jakiegoś lokalnego "biznesmena")