Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
17 marca 2017

Kierowcy uważajcie na światła, bo zapłacicie 500 zł

Kierowcy uważajcie na światła, bo zapłacicie 500 zł
fot. KMP Jastrzębie

Drogówka sprawdza nie tylko to, czy mamy zapięte pasy, stan techniczny pojazdu, ale też czy samochód jest odpowiednio oświetlony i nie chodzi tylko o włączanie świateł mijania. Jeśli coś będzie nie tak, to grozi nam 500-złotowy mandat. 

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przypominają, iż zgodnie Prawem o ruchu drogowym „w czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej”.

- Dodatkowo Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w jednym tylko przypadku zezwala na jazdę na światłach do jazdy dziennej z innymi światłami i tylko w tych pojazdach, które zostały zarejestrowane do dnia 31 grudnia 2009 r. Dotyczy to wyłącznie świateł tylnych pozycyjnych włączonych ze światłami do jazdy dziennej. Po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgielnych, światła do jazdy dziennej muszą się wyłączyć automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, należy uznać połączenie elektryczne za niezgodne z rozporządzeniem - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Za stosowanie świateł niezgodnie z przepisami grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
ja18.03.2017 8:50

no to prosze skontrolować wszystkie autobusy MZK mają właczone swiatla dzienne razem z swiatlami mijania JP......

Olaf18.03.2017 7:51

Nie boje się gdy ciemno jest ojciec za rękę prowadzi mnie ;)

Dionizy17.03.2017 7:14

Ja zawsze mam zapięty pas chociaż dzisiaj po śniadaniu musiałem popuścić o jedną dziurkę , na głowie noszę latarkę , a więc mandat mi nie grozi