Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 marca 2017

Na miejsce AGH wprowadziło się przedszkole

Na miejsce AGH wprowadziło się przedszkole
fot. mh / jastrzebieonline.pl

Akademia Górniczo-Hutnicza, która funkcjonuje w Jastrzębiu od 2006 roku kończy swoją działalność. Na jej miejsce wprowadziło się Przedszkole Specjalne, które dzieli nową siedzibę z Uniwersytetem III Wieku. 

Zamiejscowy Oddział Dydaktyczny Akademii-Górniczo-Hutniczej kończy swoją działalność w Jastrzębiu. Uczelni nie udało się przekształcić w wydział zamiejscowy, a młodzi ludzie w naszym regionie nie garną się już tak do studiowania kierunków związanych z górnictwem. Budynek dawnej Spółki Brackiej nie ma szczęścia do uczelni wyższych. Wcześniej w jego murach działał Uniwersytet Śląski (1998-2007), który również zakończył swoją działalność w naszym mieście.

Niedawno do budynku wprowadziło się Przedszkole Specjalne, które dotąd gnieździło się w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci, przy ulicy Kościuszki. Warunki lokalowe, z jakim borykało się przedszkole nie pozwalały w pełni wykorzystać potencjału nauczycieli oraz doposażyć przedszkole w niezbędne środki dydaktyczne. Oprócz tej placówki w budynku byłej Spółki Brackiej swoją siedzibę ma Uniwersytet III Wieku. Przewidziane są także pomieszczenia dla nowo powstających firm w mieście, tak zwane start-upy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Piłkarze GieKSy w roli pomocników świętego (video) Piłkarze GieKSy w roli pomocników świętego (video)

We wtorek odbył się happening przed Urzędem Miasta We wtorek odbył się happening przed Urzędem Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
mgr inż02.06.2017 9:58

do Pani Dyrektor: Nie ma pani ( celowo z małej litery) pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej a obraża pani lokalne firmy . Nie wystarczy odbębnić kilka godzin w szkole i mieć spokój. Więc niech sie pani nie porównuje do osób które pracują na swoim od rana do wieczora, ba za ich podatki uczy pani w szkole.

Joanna Łodzińska-Czoch19.03.2017 14:42

Szanowna Pani/Panie Pedagog. Bardzo dziękuję za troskę o moje emocje, zrównoważenie i poczucie estetyki - wszystkie 3 mają się dobrze. Komentując coś - a zawsze dotyczy to sprawy a nie osoby - podpisuję się imieniem i nazwiskiem, bo mam odwagę cywilną, żeby wyrażać jasno i klarownie swoje zdanie. A jeżeli chodzi o moją osobę - na ten temat nie będę korespondować w komentarzach. Zapraszam do placówki (adres chyba jest znany?) - chętnie porozmawiam na temat Pani/Pana oceny. Jeżeli jednak rzecz dotyczy sprawy - a nie mnie - proszę o dalsze komentarze z podpisaniem imienia i nazwiska, bo "Pedagogiem" "XYZ" "ABC" może być każdy a podanie swoich danych świadczy o pewności co do swoich racji i opinii wygłaszanych przez osobę komentującą.
Moje stanowisko co do sprawy nie uległo zmianie.
Pozdrawiam.
Joanna Łodzińska-Czoch

Prawdomowny19.03.2017 13:50

Nie szanujemy i nie dbamy o zabytki, ktore mamy od lat a niektorym sie rynku i nowych atrakcji zachciewa. Calkowity brak logiki w dzialaniu.

Gość19.03.2017 13:08

jak dla mnie dobra decyzja chociaż szkoda że nastolaty będą się bez celu włóczyć po wsi jak się nie chce uczyć hehehe

ktoś tam...19.03.2017 11:07

Jasne na przedszkole szkoda budynku, najlepiej zrobić tam kolejną biedronkę (chyba z 12), no ale tak to jest dla dzieciaków wszystkiego szkoda ale na sklepy nie.

@Pani Dyrektor19.03.2017 9:32

Pani Dyrektor, po co te emocje? Jest Pani odpowiedzialna za dzieci z dużymi problemami, więc od Pani wymaga się szczególnego zrównoważenia. Pani wpis jest infantylny i mało merytoryczny, a reakcja nieadekwatna do bodźca. Rozumiem, że kieruje się Pani emocjami, ale osoba na takim stanowisku powinna być bardziej stonowana.
Ale to tak na marginesie.
Walczyła Pani o lokum przedszkola specjalnego- chapau bas! Ale to lokum jest jakimś nieporozumieniem, no chyba, że jest to rozwiązanie tymczasowe ( z artykułu to nie wynika). W komentarzach nie doczytałam się, żeby ktoś zarzucał Pani podopiecznym dewastację budynku. Chodzi o to, że miejsce jest niefortunne dla przedszkola, zwłaszcza w sąsiedztwie z firmami, czy biurami, które mają tam znaleźć swoją siedzibę. Przedszkole powinno być ulokowane w samodzielnym budynku, w spokojnym miejscu. Ale to chyba Pani, jako fachowiec, powinna wiedzieć najlepiej. No chyba, że pasuje Pani dyrektorowanie w takim właśnie zacnym miejscu, bo doda to Pani splendoru?
Drugim aspektem tej sprawy jest sama idea zagospodarowania tego pięknego budynku. Jeśli posiada Pani choćby minimalny zmysł estetyczny, to chyba zgodzi się, że zasługuje on na coś lepszego niż siedziba lokalnych- pożal się boże- firm.
Pozdrawiam
Pedagog

Tomasz B.18.03.2017 22:13

Takie jest Jastrzębie - niestety! Ukryć się za pseudonimem i narzekać, i oburzać się, i hejtować etc., etc. a samemu niewiele z siebie dać. Pani Joanno, jako wytrawny nauczyciel powinna się Pani do tego poziomu przyzwyczaić. Wiem, że trudno, ale cóż. tak już jest w tym pięknym mieście i kraju.pozdrawiam i życze sporo siły.

Pokaż wszystkie opinie (24)