Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
17 marca 2017

MZK: Kiedy bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu?

MZK:  Kiedy bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie Zarządu MZK oraz Zgromadzenie Delegatów MZK. Być może zapadną decyzję, co do wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla uczniów i studentów na terenie Jastrzębia. Rozmowy będą dotyczyć również wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla wszystkich mieszkańców. 

- Na posiedzeniu Zarządu MZK obecni będą przedstawiciele dwóch firm, którzy przedstawią sposób wyliczenia kosztów związanych z wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji dla dzieci i studentów. Jeśli będą w stanie wyliczyć, ile będzie to kosztowało, wówczas otworzy się droga do wprowadzenia takich zmian. Musi je jeszcze zatwierdzić Zgromadzenie Delegatów - powiedział Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK. Nie wykluczył, że na gremiach decyzyjnych Związku zostanie poruszona sprawa bezpłatnej komunikacji dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia.

Janusz Buda, zastępca prezydenta Miasta Jastrzębie Zdrój i członek Zarządu MZK uważa, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla jastrzębian jest realne, tym bardziej, że kolejne gminy organizują u siebie bezpłatne linie, np. Suszec.

- Widzimy, że w MZK jest zrozumienie dla naszego postulatu. Oczekujemy wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla jastrzębian. Związek powinien tak organizować przewozy, żeby spełniać oczekiwania mieszkańców i gmin, które go tworzą - powiedział zastępca prezydenta.

Oczekuje się, że podczas posiedzenie Zgromadzenie Delegatów MZK zostanie podjęta kolejna próba wyłonienia przewodniczącego Zarządu MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
Ola do Bismarck21.03.2017 19:10

Czytałeś powyższy artykuł? On dotyczy bezpłatnej komunikacji. Dziwi Ciebie fakt, że właśnie ten temat ludzie komentują???

Bismarck20.03.2017 12:01

Porównywać wies zory do miasta (jeszcze) jastrzębie zdrój budzi w mnie niesmak. Nad brakiem zakładów pracy, inwestorów nie ubolewacie, ale nad brakiem bkm ciągły lament i płacz. Typowy przykład polnischer wirtschaft und ein Polenbildes.

do car20.03.2017 11:26

Masz racje. MZK niby teraz dobrą wolę pokazuje ale audytu to jakoś nie chcą zrobic. Czemu? Bo wyjdzie jak na dłoni że było kombinatorstwo i niegospodarność. Jakby nie mieli nic za uszami to już dawno by pozwolili na audyt. Wladze Jastrzebie muszą cisnąć MZK żeby do audytu doszło bo bez niego pewnie nic się nie ruszy i brudy MZK dalej będą. A swoją drogą to gra na zwłokę żeby tylko nic w mieście nie zmienić i żeby tylko przeszkodzić prezydent. Kto wie to wie kto w tym palce macza...

Car do Monia20.03.2017 11:13

W J-biu też można ale nie wolno. PiS przeszkadza, szczególnie dwaj pięknisie. W skrócie, polityka, kasa i układy. Teraz pozornie MZK pokazują dobrą wolę, że niby będą się toczyć rozmowy ale to pozory. Faktycznie chcą uniknąć AUDYTU w MZK i przetrwać do wyborów.

Monia20.03.2017 9:29

Wytłumaczenie mi dlaczego w Żorach można zorganizować darmową komunikację, a w Jastrzębiu jest z tym taki problem. W tym temacie coś brzydko pachnie.

Janusz Tarasiewicz19.03.2017 20:25

Wg mnie komunikacja za 0,00 złotych nie wchodzi w rachubę. Wciąż powtarzam, że obniżenie cen przejazdów jest najbardziej uczciwe. Gdyby "spadły" koszty przejazdu, więcej pasażerów by korzystało z komunikacji miejskiej. Niestety, za samorządów(???) poprzedniej ekipy takiej woli nie było i to niestety przy wsparciu lokalnego PiS (radni)!!!!!! Wielokrotnie podawałem przykłady tańszej komunikacji...

Jeśli chodzi o niezależny audyt, jestem ZA!!! KTO BOI SI E AUDYTU?

Czas ruszyć to towarzystwo!!!

Pokaż wszystkie opinie (44)