Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
17 marca 2017

MZK: Kiedy bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu?

MZK:  Kiedy bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie Zarządu MZK oraz Zgromadzenie Delegatów MZK. Być może zapadną decyzję, co do wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla uczniów i studentów na terenie Jastrzębia. Rozmowy będą dotyczyć również wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla wszystkich mieszkańców. 

- Na posiedzeniu Zarządu MZK obecni będą przedstawiciele dwóch firm, którzy przedstawią sposób wyliczenia kosztów związanych z wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji dla dzieci i studentów. Jeśli będą w stanie wyliczyć, ile będzie to kosztowało, wówczas otworzy się droga do wprowadzenia takich zmian. Musi je jeszcze zatwierdzić Zgromadzenie Delegatów - powiedział Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK. Nie wykluczył, że na gremiach decyzyjnych Związku zostanie poruszona sprawa bezpłatnej komunikacji dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia.

Janusz Buda, zastępca prezydenta Miasta Jastrzębie Zdrój i członek Zarządu MZK uważa, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla jastrzębian jest realne, tym bardziej, że kolejne gminy organizują u siebie bezpłatne linie, np. Suszec.

- Widzimy, że w MZK jest zrozumienie dla naszego postulatu. Oczekujemy wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla jastrzębian. Związek powinien tak organizować przewozy, żeby spełniać oczekiwania mieszkańców i gmin, które go tworzą - powiedział zastępca prezydenta.

Oczekuje się, że podczas posiedzenie Zgromadzenie Delegatów MZK zostanie podjęta kolejna próba wyłonienia przewodniczącego Zarządu MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę 11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę

W piątek będzie mniej kursów autobusowych W piątek będzie mniej kursów autobusowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
Ola do Bismarck21.03.2017 19:10

Czytałeś powyższy artykuł? On dotyczy bezpłatnej komunikacji. Dziwi Ciebie fakt, że właśnie ten temat ludzie komentują???

Bismarck20.03.2017 12:01

Porównywać wies zory do miasta (jeszcze) jastrzębie zdrój budzi w mnie niesmak. Nad brakiem zakładów pracy, inwestorów nie ubolewacie, ale nad brakiem bkm ciągły lament i płacz. Typowy przykład polnischer wirtschaft und ein Polenbildes.

do car20.03.2017 11:26

Masz racje. MZK niby teraz dobrą wolę pokazuje ale audytu to jakoś nie chcą zrobic. Czemu? Bo wyjdzie jak na dłoni że było kombinatorstwo i niegospodarność. Jakby nie mieli nic za uszami to już dawno by pozwolili na audyt. Wladze Jastrzebie muszą cisnąć MZK żeby do audytu doszło bo bez niego pewnie nic się nie ruszy i brudy MZK dalej będą. A swoją drogą to gra na zwłokę żeby tylko nic w mieście nie zmienić i żeby tylko przeszkodzić prezydent. Kto wie to wie kto w tym palce macza...

Car do Monia20.03.2017 11:13

W J-biu też można ale nie wolno. PiS przeszkadza, szczególnie dwaj pięknisie. W skrócie, polityka, kasa i układy. Teraz pozornie MZK pokazują dobrą wolę, że niby będą się toczyć rozmowy ale to pozory. Faktycznie chcą uniknąć AUDYTU w MZK i przetrwać do wyborów.

Monia20.03.2017 9:29

Wytłumaczenie mi dlaczego w Żorach można zorganizować darmową komunikację, a w Jastrzębiu jest z tym taki problem. W tym temacie coś brzydko pachnie.

Janusz Tarasiewicz19.03.2017 20:25

Wg mnie komunikacja za 0,00 złotych nie wchodzi w rachubę. Wciąż powtarzam, że obniżenie cen przejazdów jest najbardziej uczciwe. Gdyby "spadły" koszty przejazdu, więcej pasażerów by korzystało z komunikacji miejskiej. Niestety, za samorządów(???) poprzedniej ekipy takiej woli nie było i to niestety przy wsparciu lokalnego PiS (radni)!!!!!! Wielokrotnie podawałem przykłady tańszej komunikacji...

Jeśli chodzi o niezależny audyt, jestem ZA!!! KTO BOI SI E AUDYTU?

Czas ruszyć to towarzystwo!!!

Pokaż wszystkie opinie (44)