Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
20 marca 2017

Kilkudziesięciu kierowców ukarano mandatami

Kilkudziesięciu kierowców ukarano mandatami
fot. KMP Jastrzębie

Kierowcy, ale również pasażerowie nie chcą zapinać pasów w samochodach. Narażają się tym nie tylko na otrzymanie mandatu karnego, ale niebezpieczeństwo w przypadku wypadku. Ostatnio policjanci bezwzględnie karali to wykroczenie. 

- Podczas kontroli, jakie były przeprowadzane w ubiegłym tygodniu mundurowi skontrolowali 66 pojazdów. O zapięciu pasów zapomniało 50 kierowców i 2 pasażerów. Policjanci nie byli tego dnia pobłażliwi i zdecydowana większość osób ukarana została mandatami - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci zwracają także uwagę na to, czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach ochronnych i w przypadku niedopełnienia tego obowiązku również sięgają po bloczek z mandatami. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Do wszystkich20.03.2017 19:50

Jestem przeciwnikiem karania za nie zapięte pasy. Jak ktoś chce się mocno połamać przy byle stłuczce, to niech ryzykuje. Zapinanie pasów powinno być zalecane ale nie obowiązkowe. Firmy ubezpieczeniowe niech podnoszą stawi tym którzy deklarują jeżdżenie be zapiętych pasów.
Było by bezpieczniej, gdy policjanci łapali pijaków i jeżdżących z rozmysłem za szybko. Codziennie napotykam takich przygłupów. Ale szybko to nie znaczy 60km/godz. Można się zagapić.

Pytanie?20.03.2017 11:46

Czemu w Polsce walicie na wszystkie przepisy? Bo mandaty mamy małe i każdego to wali a boicie tylko się punktów. Jadąc za granicę Polski przestrzegacie wszystkich przepisów z nawiązką, czemu? Bo mają takie mandaty że nasz rodak musi wsiąść kredyt żeby je zapłacić a jak nie to sprzęt cenniejszy z auta zabierają.
Sam nie jestem święty ale niektóre przepisy trzeba zrozumieć i szanować. A swoja droga mandaty powinny buc o wiele większe to by ludzi zmotywowało!

Waldi20.03.2017 10:47

W Polsce Policja zawsze była od pałowania , a nie sentymenty.

abc20.03.2017 9:25

W kazdym normalnym kraju obywatel widzi w Policji pomoc. A w Polsce tylko kombinuje jak sie przed nimi schowac i "wyru****". Wiec jak widzisz - to dziala w obydwie strony.
Zobacz jakie sa mandaty w innych, cywilizowanych krajach.
Ktos wspomina o USA - przekroczcie sobie tam predkosc o 40km/h...... Nie bedzie mandatu - bez pytania zostaniecie aresztowani.

Sztefón20.03.2017 9:03

Dokładnie...w tym kraju widać policja służy tylko ustrojowi jak za komuny...a nie obywatelowi.W każdym innym kraju prędzej podadzą ci dłoń niż zaczną doszukiwać się jak człowieka upier***ić...

erwin20.03.2017 8:54

Ja bym stosował prawo jak w USA , zapinasz pasy czy nie to twój wybór , ale w razie wypadku za nie zapięcie pasów nie dostaniesz ani kierowca ani pasażerowie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu , koszty leczenia i rehabilitacji w USA jest płatne z własnej kieszeni , nie to co w Polsce składka mała , niektórzy nie płacą w ogóle a wymagania że hej .

pasibrzuch20.03.2017 7:50

Ja mam zawsze zapięty pas bo inaczej spadły by mi spodnie

Pokaż wszystkie opinie (8)