Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
20 marca 2017

JSW: Będzie odwołanie kolejnego wiceprezesa?

JSW: Będzie odwołanie kolejnego wiceprezesa?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W ostatnim czasie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej jest gorąco. Po tym jak z zarządu odszedł prezes Tomasz Gawlik oraz jego zastępca do spraw technicznych Józef P. (z zarzutami o korupcję) związkowcy zaczęli domagać się odwołania również wiceprezesa do spraw pracowniczych Artura Wojtkowa. Co dalej z tym postulatem?

 - Na chwilę obecną wszelkie nasze akcje i postulaty zostały zawieszone. Od niedawna Zarząd JSW podjął rozmowy z organizacjami związkowymi w sprawie personaliów. Otrzymaliśmy zapewnienie, że Józef P., niedawny zastępca prezesa do spraw technicznych, nie będzie zatrudniony na żadnym stanowisku w JSW. Załogę drażniło to, że pomimo swojej dymisji próbował dalej prowadzić swoje gry w Spółce, za pomocą ludzi, których obsadził na kluczowych stanowiskach. Co do Waldemara S., to mamy dla niego wyjście honorowe, aby skorzystał z przysługującego mu urlopu górniczego. Stracił on wiele w oczach pracowników i nie ma moralnego prawa dalej pracować w JSW. Wiem, że prezes Gawlik zamierzał zwolnić tego pana dyscyplinarnie - powiedział jeden z działaczy związkowych, którzy biorą udział w rozmowach z zarządem JSW.  Dodał, że obecnie jego związek wstrzymuje wszelkie działania, również te związane z odwołaniem Wojtkowa, na czas prowadzenia rozmów z zarządem JSW. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (64)
Jastrzębianin25.03.2017 15:32

Co to za odwołanie wiceprezesa Pawl....a ,skoro już siedzi w spółce JSW jako doradca .Śmiech na sali robią co chcą

do srk25.03.2017 13:51

79 związkowców jak rybę z Zofiówki zobaczyli to go za 2 policzyli.

srk 23.03.2017 17:11

podobno 80 związkowców załapało się na urlopy zawsze wszędzie związkowcy co za zarazy dlaczego ludzie płacą składki na nich wstyd nie dał bym ani grosza

srk 22.03.2017 20:31

trza zagóra on chciał dobrze wywalił by związki za brame ale ludzie otumanili szkoda zagór wrócć

adam22.03.2017 20:30

pewnie pawulon pójdzie teraz do swojego kolegi wypiora pod firme on mu wcześniej uratował tyłek teraz się odwzajemni

bo;o22.03.2017 20:24

dlaczego niedawny główny z boryni teraz emeryt a już ma firme każdy wie o kogo chodzi pewnie dawno się ustawił te jsw to chora spółka układy kolesiostwo i to już się nie zmieni

srk22.03.2017 20:21

związki za brame ... kiedyś ludzi manipulowali żeby głosować na wojtkowa że to ich człowiek wojtków pewnie teraz ma związki gdzieś konto nabite do granic współpraca się skończyła ogólnie nowy prezes powinien związki wyprowadzić gdzieś do baraku zdala od ludzi bo tylko wstyd przynoszą i hańbe to moja prywatna opinia dzięki nim zabrano wszelkie przywileje za ich gierki byle oni siedzieli na swych pasadach i kasiore brali wstyd...

Pokaż wszystkie opinie (64)