Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
20 marca 2017

Kobiety "fedrowały" pod ziemią

Kobiety "fedrowały" pod ziemią
fot.pixabay

Mimo, że płeć piękna nie może pracować bezpośrednio przy wydobyciu węgla, to jednak grupa pań zjechała pod ziemię, aby na własne oczy przekonać się jak górnicy pracują na co dzień. To, co kobiety zobaczyły przeraziło je. 

Zaczęło się od wejścia do szoli (windy), która zwiozła ich pod ziemię. Potem było już tylko gorzej. Panie dotarły do ściany wydobywczej i przekonały się, że praca górników nie jest łatwym kawałkiem chleba, a górnicy narażeni są na ciągłe niebezpieczeństwo utraty życia.

- "Wycieczka" była ekscytująca, a zarazem smutna, bo każda z nas na własnej skórze zobaczyła jak ta praca jest niebezpieczna, niewygodna i wymagająca - mówiła Ewelina Auguścik, przedstawicielka Stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie, które zorganizowało zjazd pań pod ziemię w piątek, 17 marca.

Panie miały okazję odwiedzenia kopalni „Krupiński”, która już niedługo zakończy swoją działalność. Było to - jak same zauważyły - smutnym akcentem, gdyż zamknięcie zakładu pracy, który daje zatrudnienie tysiącom pracowników i na którym opiera się gospodarka regionu nie jest czymś pozytywnym. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar w kopalni JSW. Pracowników ewakuowano Pożar w kopalni JSW. Pracowników ewakuowano

Gdzie powstanie nowa kopalnia? Gdzie powstanie nowa kopalnia?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
alojz21.03.2017 9:52

Chyba palcem w nosie

Martwy20.03.2017 16:25

to są te kobiety ?