Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
21 marca 2017

W mieście jest 1,5 mln zł do podziału

W mieście jest 1,5 mln zł do podziału
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Półtora miliona złotych – o tym na co zostaną przeznaczone te pieniądze zdecydują mieszkańcy. Każdy może zgłaszać pomysły na realizację ciekawych projektów na swoim osiedlu i mieć wpływ na to, w jaki sposób są wydawane pieniądze z kasy miasta. 

Kwota 1,5 mln zł stanowi budżet obywatelski na 2018 rok. Na to, jak wydać te pieniądze zdecydują jastrzębianie. Propozycje można składać do 18 kwietnia.

- Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec osiedla lub sołectwa, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 16 lat. Musi być ona poparta pisemnie przez co najmniej 15 mieszkańców osiedla lub sołectwa. Propozycję tę można złożyć: listownie na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój al. Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój z dopiskiem „Budżet Obywatelski”, osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, pokój 020A oraz w siedzibach zarządów osiedli i sołtysów, elektronicznie na adres: budzetobywatelski@um.jastrzebie.pl, w formie zeskanowanego formularza - informuje jastrzębski magistrat.

Urzędnicy wyjaśniają, że lista propozycji zadań zweryfikowanych pozytywnie zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń urzędu oraz przekazana zarządom osiedli i sołtysom do 22 maja. W przypadku przekroczenia kwoty będącej do dyspozycji jednostki, na zebraniu otwartym z mieszkańcami osiedla lub zebraniu wiejskim odbędzie się głosowanie. W przypadku, gdy łączna wartość szacunkowa wszystkich zgłoszonych z danej jednostki pomocniczej propozycji zadań nie przekroczy przyznanej kwoty, głosowania mieszkańców nie przeprowadza się.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wypłacą deputat do końca roku JSW: Wypłacą deputat do końca roku

Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
seboc22.03.2017 12:22

Jesli kareta dla Pani Prezydent, to tylko z papieru.
Zamiast konkretow tylko gadki szmatki, wizualizacje i analizy a forsa znika.

Bili Kid21.03.2017 17:39

Nikt nie da ci tyle ile obieca HRABINA

mieszkanka Zdroju21.03.2017 15:07

Po wpisach widać jak bardzo pisowcy nienawidzą Pani Prezydent nazywając Ją Hrabiną. To bardzo niski poziom kultury żeby nie powiedzieć chamstwo.

Bili Kid21.03.2017 10:58

Proponuje dyliżans dla Hrabiny bo droge jak na dzikim zachodzie już mamy na MAZOWIECKIEJ

max21.03.2017 10:33

Ja proponuje sume przekazac hrabinie z PO na odprawę bo takiej tragedi i cyrku w tym miescie nie było nawet za KOMUNY

olo21.03.2017 10:28

Zdecydowanie zalatac dziury na Mazowieckiej

seboc21.03.2017 10:21

Zeby mieszkancy od tego nadmiaru splywajacego z gory szczescia nie powariowali.
W tym roku juz rowery scigaja sie z darmowym autobusem w drodze na kipiacy atrakcjami OWN, a tu jeszcze 1,5 miliona do zagospodarowania.

Pokaż wszystkie opinie (9)