Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
21 marca 2017

Wagarowicze! Dzisiaj policja ma was na oku

Wagarowicze! Dzisiaj policja ma was na oku
fot. KMP Jastrzębie

Wiosna zaczęła się na dobre, wczoraj astronomiczna, dzisiaj kalendarzowa. Z tej okazji dzisiaj policjanci szczególną uwagę poświęcą amatorom szkolnych wagarów i bacznie będą się im przyglądać. 

Policjanci wyjaśniają, że chodzi im przede wszystkim o bezpieczeństwo młodych ludzi. Jednak surowo będą karać wszelkie wykroczenia czy inne naruszenia prawa. O wszystkich powiadomią rodziców i szkołę.

- Każdego roku dzień 21 marca jest uznawany przez młodzież szkolną za dzień wagarowicza. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Pozostawanie nieletnich poza placówką szkolną w godzinach obowiązkowych zajęć, pozbawionych kontroli i nadzoru osób dorosłych, może potencjalnie stwarzać zagrożenie dla młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo młodych ludzi, śląscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na ochronę nieletnich. Mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń mundurowi kontrolują miejsca, gdzie często przebywa młodzież. Stróże prawa sprawdzają także obiekty, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu nieletnim. Policjanci będą reagować na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoły - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze, należy przede wszystkim zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane m. in. alkoholu lub środków odurzających. Dlatego o każdym przypadku natrafienia na nieletnich pod wpływem alkoholu lub środków odurzających będą powiadomieni rodzice, szkoły oraz sądy rodzinne. Właścicielom placówek handlowych policjanci przypominają, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Do wszystkich21.03.2017 13:18

Jestem za świętem wiosny czczonym przez wagarowiczów, ale jak zwykle z zachowaniem kultury, która musi obowiązywać wszystkich i wszędzie. Nie możemy być wredni, chamscy i niegrzeczni wobec otaczającego świata. Ale jeśli spotykamy się z brakiem kultury, należy reagować tak samo ale jeszcze bardziej dosadnie. Każde negatywne zachowanie musi być zgnojone. I tak do czasu, gdy nawet najgłupsze łosie zrozumieją na czym to polega.

Rzepicha21.03.2017 11:56

Na zdjęciu osiedlowe Szakiry

Zeb21.03.2017 11:07

Belfry znowu mają wolne dzieci na wagarach

Rambo21.03.2017 9:45

A ja spędzam dzień wagarowicza w domu.

AB21.03.2017 9:32

Państwo Policyjne...

katecheta21.03.2017 9:29

Gimbaza zachować czujność

seboc21.03.2017 9:23

Ja swietuje Nowruz - perski nowy rok. Mam dzis wolne.