Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
21 marca 2017

W czerwcu bezpłatna komunikacja dla młodzieży?

W czerwcu bezpłatna komunikacja dla młodzieży?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Co dalej z bezpłatną komunikacją? Wygląda na to, że można spodziewać się jej dla uczniów i studentów najwcześniej w czerwcu. Na poniedziałkowym posiedzeniu Zarządu MZK nie podjęto jeszcze decyzji w tej sprawie, bo według nieoficjalnych informacji zabrakło na nim przedstawicieli firm, mających oszacować koszty tego przedsięwzięcia. Sprawę bezpłatnych biletów dla młodzieży przeniesiono na przyszły wtorek.

- Zarząd MZK pracuje nad bezpłatną komunikacją w Jastrzębiu-Zdroju. Ma ona objąć uczniów i studentów. Gościem ostatniego posiedzenia Zarządu MZK (20 marca) był Grzegorz Krawczyk z Katedry Transportu Wiedzy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Specjaliści z Katowic mają się zająć opracowaniem wzoru, który pozwoli określić wysokość utraconych przychodów ze sprzedaży biletów. Konkretne ustalenia na linii Zarząd MZK - wykonawca zlecenia, mają zapaść we wtorek 28 marca na kolejnym posiedzeniu Zarządu. Naukowcy mają wykonać pracę w okresie dwóch miesięcy - informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

W MZK wyjaśniają, że wejście w życie bezpłatnej komunikacji dla uczniów i studentów nie oznacza zwolnienia ich z konieczności posiadania e-biletu. Będzie on dokumentem identyfikującym daną osobę. Po pierwsze będzie wiadomo, czy jest to mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, po drugie czy w dalszym ciągu jest uczniem lub studentem. Bilet ten będzie co roku aktualizowany. Wejście w życie bezpłatnej komunikacji w tym zakresie jest planowane z początkiem nowego roku szkolnego.     

W czwartek, 23 marca, podczas Zgromadzenia Delegatów MZK przedstawiciele gmin członkowskich podejmą kolejną próbę uzupełnienia składu osobowego Zarządu MZK. Przypomnijmy, że statut Związku zakłada reprezentację pięcioosobową z przewodniczącym na czele. Obecnie przewodniczącego nie ma, a Zarząd liczy 4 członków: Benedykt Lanuszny, wiceprzewodniczący Zarządu i dyrektor Biura MZK, Janusz Buda, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju, Dawid Topol, wiceburmistrz Pszowa i Marcin Połomski, wiceburmistrz miasta Rydułtowy. Zebrani zajmą się również sytuacją Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość10.05.2017 13:23

Mi ten pomysł się nie podoba , dla czego dzieci i młodzież ma podróżować za darmo a co z osobami dorosłymi .
Proponuje parę rozwiązań
1 propozycja
Niech każdy Mieszkaniec Miasta Jastrzębia Zdrój wyrobi sobie e bilet imienny ze zdjęciem od 4 lat do 90 lat
I dla tych osób zakodować 5 darmowych przejazdy za darmo a następny 6 i kolejne płatne
Wyrobienie pierwszego e biletu imiennego ze zdjęciem ale wymagało by zasilenie jej kwota 5 zł na przejazdy jednorazowe na linie które są które wyjada z Miasta

Pomysł 2
To dla każdego niech będzie komunikacja i tak
Kto posiada e bilet imienny z zdjęciem i ma stały lub tymczasowy meldunek w Jastrzębiu to dla nich zakodować 10 przejazdów darmowych na 1 dzień a po wykorzystaniu tych 10 darmowych przejazdów - następny 11 i kolejny płatny w obecnej taryfie / Opłata za e bilet jest 0 zł ale musi być doładowany na przejazd jednorazowy za min 5 zł
Osoby które są na stałe lub tymczasowo zameldowane w innych Miastach lub woj - owszem mogli by wyrobić e bilet imienny ze zdjęciem i im zakodować 5 darmowych przejażdów a już 6 i kolejny przejazd płaty / Wyrobienie e biletu za 0 zł za 1 razem ale obowiązkowa wpłata na przejazdy jednorazowe w kwocie 8 zł
Lub kto by nie chciał wyrobiać biletu imeinnego mog by zakupić w kiosku e bilet na okaziciela z 2 darmowymi przejażdami a kolejne 3 i nasteny platy / oplata za e bilet na okazicela za 1 razem koszt 12 zł

Gość22.03.2017 7:03

Obstawiam że ci "uczeni" to rodzinka do wyciągnięcia dodatkowej kasy . Z reszta jak ze wszystkimi przekrętami i ustawkami w Jastrzębiu.

bebok22.03.2017 6:56

Trzymam kciuki żeby się udało wprowadzić na razie chociaż bezpłatną komunikacje dla dzieci i mlodzieży. Widac ze MZK przeciąga w czasie i stara się zrobić to jak najwolniej. Zacofane dziadki z MZK są niereformowalne... Wszędzie w okolicy da się zrobić darmową komunikację lub za 1 zł ale w Jastrzebiu zawsze problemy. Odpowiedzcie sobie dlaczego. Kto odpowiadał przez te lata za MZK? Panie Lanuszny pora już odejść.

NIE!21.03.2017 22:40

Albo będzie darmowa dla wszystkich albo dla nikogo!
Chyba wszyscy jesteśmy równi prawda?

pielęgniarka 21.03.2017 22:14

Może miasto doceni również Zasłużonych Dawców ?rwi i rozważy możliwość uchonorowania za wieloletnią, bezinteresowną służbę potrzebującym.?

tak tak21.03.2017 21:30

Dokladnie. Skoro MZK nie wie ile trzeba dopłacić (czyli de facto ile ma kasy z biletów) to coś tu nie gra. Nie potrafią zarządzać finansami firmowymi? To kto tam kieruje tym dziadostwem? Audyt koniecznie trzeba zrobić bo coś czuje że tu ostro śmierdzi.

seboc21.03.2017 20:52

Jesli MZK faktycznie nie wie, ile ma pieniedzy z e-biletow dla Jastrzebian, sprawa powinna wyladowac w prokuraturze. Naukowcy maja dac wzor. Jaki wzor? Wszelkie dane MZK powinno posiadac.

Pokaż wszystkie opinie (19)