Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 marca 2017

PKM ze stratą 2,6 mln zł. Czy przetrwa?

PKM ze stratą 2,6 mln zł. Czy przetrwa?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

O tragicznej sytuacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej mówi się od dłuższego czasu. Na początku roku prezes tej firmy podczas posiedzenia Rady Miasta wyraził nawet obawę o jej dalsze funkcjonowanie. 2016 rok PKM zakończył z olbrzymią stratą. 

Jak informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny, do którego należy PKM, 2016 rok Przedsiębiorstwo zakończyło ze stratą w wysokości 2,6 mln zł.

-  Spółka, której właścicielem jest MZK znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Choć wydane do tej pory opinie biegłego rewidenta są pozytywne, to istnieją obawy co do dalszego funkcjonowania spółki przy obecnie obowiązującym zakresie zadań i obowiązującej cenie wozokilometra, która nie pokrywa kosztów. - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Podczas czwartkowego posiedzenia Zgromadzenia Delegatów MZK będzie poruszana sprawa kondycji PKM, którego „sytuacja jest bardzo trudna”. PKM zatrudnia ponad 100 osób, głównie mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Ania24.03.2017 8:36

MZK przyczynia się fo likwidacji PKM-u.I pewnie to zrobią ,bo o to chodzi im od paru lat.

ADAM23.03.2017 15:27

mnie przeraża obojętność naszych radnych.... bezradnych

komnata tajemnic23.03.2017 10:23

A może Pan Michał i Pan Jacek członkowie rady nadzorczej widząc trudną sytuację finansową firmy, zrezygnowaliby z kasy jaką pobierają raz w miesiącu za godzinkę biadolenia,a sumka nie jest mała, na warsztacie w ciągu miesiąca mechanik tyle nie zarobi co oni w godzinkę , ten drugi to już chyba ponad 10 lat kasę trzepie za nic nierobienie.

... do coli23.03.2017 7:39

Nie, pana Michała który sam chce bardzo zostać kierownikiem ale jest za cienki.

do koli22.03.2017 18:19

czy chodzi ci o p.kawalca od sweet fotek

Anonimowy Janusz22.03.2017 15:38

Masz racje @Gość. Niestety nie przetłumaczysz ludziom z MZK że zmniejszenie cen zwiększy ilość jeżdżących. Oni jeszcze mentalnie są w PRLu i nie rozumieją dzisiejszej gospodarki i ekonomii...

Gość22.03.2017 15:25

@maniek od razu widać, ze nie wiesz o co chodzi. Komunikacja w obecnie formie jest od 25 lat, a Ty dalej nie wiesz jaka role pełni MZK a jaka PKM. MZK ORGANIZUJE komunikacje, a PKM posiada autobusy aby ta komunikacje realizować. MZK nie równa się PKM. MZK jest właścicielem PKMu i nie posiada własnych autobusów. Autobusy kupują przewoźnicy. A odnośnie biletów, wystarczy popatrzeć na Rybnik. Obniżono ceny i od razu wzrost liczby pasażerów. MZK myśli ze droższe bilety to więcej przychodów, jak pokazuje przykład Rybnika nie koniecznie.

Pokaż wszystkie opinie (23)