Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 marca 2017

Policjanci namierzyli wagarowiczów. Nie obyło się bez kar

Policjanci namierzyli wagarowiczów. Nie obyło się bez kar
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Tak, jak zapowiadali, tak zrobili. W pierwszy dzień wiosny policjanci bacznie przyglądali się wagarowiczom. Niektórych z nich przyłapano na piciu alkoholu i paleniu papierosów. O wszystkim poinformowano szkołę i rodziców. 

W akcję zaangażowanych było 28 policjantów wydziału prewencji i kryminalnego, a także 2 strażników miejskich. Funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt miejsc, w których często przebywa młodzież, ale i sprawdzali obiekty, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu nieletnim.

- Tuż przed południem, podczas kontroli leśnego skweru przy ulicy Sybiraków, kryminalni zauważyli 3 osoby spożywające alkohol. Przebywający w grupie 15-latek i jego o dwa lata starszy kolega opuścili szkolne zajęcia. Co więcej, obaj sięgnęli po alkohol, którym poczęstował ich 24-letni znajomy. Badanie alkomatem wykazało u nich po 0,3 promila. Młodzi ludzie trafili do komendy, skąd odebrali ich rodzice. O wszystkim zostanie też powiadomiona szkoła i sąd rodzinny. 24-latkowi może natomiast grozić kara nawet 2 lat więzienia. Nieprzyjemności czekają też dwie 14-latki i ich rok młodszą koleżankę, które także postanowiły pójść na wagary. Palące papierosy nastolatki zauważyli wywiadowcy, podczas patrolu ulicy Opolskiej. Policjanci zawieźli dziewczyny do szkoły i przekazali dyrektorowi, który o wszystkim poinformuje rodziców – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
dysydent26.03.2017 15:34

Jak za PRL ,ORMO czuwa

z25.03.2017 18:27

Proponuje pobyt w ośrodku wychowawczym. Taka dewiacja. A wywiadowcy niech dalej tropią. Wagarowiczów.

Eb23.03.2017 21:02

Brawo Policja... prawdziwy sukces jesteśmy z Was dumni hihi porażka ....pani Hetman powinna medale za to Wam dać hihi po co wogóle o takich bzdura piszecie ..... :-) napiszcie artykuł o bezdomnych jak w lasku przy Turystycznej świętowali pierwszy dzień wiosny tam policja chyba nie dotarła bo się nie chwalą

Do seboc23.03.2017 15:16

Jeżeli dla ciebie cywilizacja = zamordyzm i państwo policyjne rodem z trzeciego świata to gratuluję.

seboc23.03.2017 12:24

@NIc nie rozumiecie

Program prewencji to jest wtedy, kiedy zlodziej nie ma reki a zboj glowy, za posiadanie narkotykow grozi kara smierci a wyrzucenie smieci na ulice konczy sie chlosta. Te dwie ostatnie kary funkcjonuja w Singapurze, wiec w miejscu, ktore cywilizacyjnie wyprzedza Europe (rowniez zachodnia) o 100 lat.

Edzio23.03.2017 1:35

No gratuluje :D Pewnie uciekali przed wami tak że im kredki z plecaków po wypadały :)
A obok większych grupek pewnie i tak się nie zatrzymywaliście bo nie wiadomo dla kogo mogło się to źle skończyć :D Banda groźnych 14 latków hahah

NIc nie rozumiecie22.03.2017 22:36

Ta akcja to szeroko zakrojony program prewencji.
Taki gimbus będzie miał nauczke i dwa razy pomyśłi zanim zejdzie na złą drogę.
Kolejny etap to wyłapywanie przedszkolaków i ich wykroczeń. (sikanie po desce klozetowej, nie dojadanie zupy, itp.)
Brawo policja, brawo "ministry".. Widząc jak przemyślana to akcja człowiek od razu czuje się bezpieczniej.
(dla niekumatych - to była ironia przesądzona sarkazmem z domieszka kpiny)

Pokaż wszystkie opinie (29)