Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 marca 2017

"Solidarność" odcina się od urlopów górniczych dla związkowców

"Solidarność" odcina się od urlopów górniczych dla związkowców
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Projekt ustawy, który pozwala związkowcom korzystać z urlopów górniczych, bo zalicza im oddelegowanie do pracy związkowej, jako pracę pod ziemią, złożył w Sejmie poseł Grzegorz Matusiak (PiS). Teraz działacze NSZZ „Solidarność” odcinają się od tej inicjatywy i mówią, że nie mają z nią nic wspólnego. 

- Wprowadzanych zmian nie konsultowano z Krajową Sekcją Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność, co wyklucza jakikolwiek wpływ naszej organizacji związkowej na przyjęte rozwiązania. Nawet gdyby takie konsultacje miały miejsce, NSZZ Solidarność nie zaakceptowałby treści nowelizowanych zapisów w takiej formie. Całkowicie nieuprawnione są zatem stwierdzenia mówiące o tym, jakoby NSZZ Solidarność był współautorem poprawki, zaś przypisywanie nam próby załatwienia bliżej niesprecyzowanych interesów z obecnym rządem ma charakter niczym niepopartej insynuacji - napisano w stanowisku - informuje Śląsko-Dąbrowska „Solidarność”.

Związek Zawodowy Sierpień 80 zwrócił się do Prezydenta RP o skierowanie tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Do zofiia26.03.2017 17:46

Po twoim wpisie widać żeś taka sama patologia jak ten oszust tylko jakim prawem siedzi na stałym odelogowaniu jak mają na dwie kopalnie tylko 170 członków trzeba to gdzieś napisać może woitkow to wreszcie zobaczy ze ludzie nieprawnie siedza na oddelegowaniach a prawojazdy ma zabrane za alkochl i nigdy go nie dostanie nawet go nie kupi nawet jego konfident mu tego nie załatwi bo będzie podjb

Jastrzebianin25.03.2017 17:12

To się w głowie nie mieści aby takie prostaczysko jak szef Kadry z Jastrzębia miało czelność pokazywac się w Zarządzie JSW. Co on tam robił. Dlaczego ktos pozwala na jego wpuszczenie.

Zofiowka25.03.2017 7:04

My musimy odrabiać wojsko L4 a takie lebry idą na urlopy coś nie tak jest

Zofija24.03.2017 21:45

Idz se z nim pogadac a nie bzdury piszesz i pierdoly facet jak masz do kogos uraz to sie gada w oczy a nie pisze pierdul facet nie masz jaj ze zasmiecasz komentarze

do zofija24.03.2017 21:01

no tak już nie pije bo prawojazdy mu w tedy zabrali i na badania wątroby chodzi żeby go na ponowny egzamin dopuścili pił i będzie pił sąsiad mówił

Zofija24.03.2017 15:08

Do tego kolegi co obraza nawet kultury nie ma czyli pusto w glowie rybka nie pije juz 3 lata wiec mozesz mineralnej sie z nim napic a na urodziny takiego bezmuzgowca by nawet nie zaprosil wiec kolego piszesz gupoty to se pisz obys tego nie zalowal a wszyskim co ida do srk zycze duzo zdrowka na urlopie a puzniej na emeryturce moze ja za pare lat tez z czegos skorzystam pozdrawiam

Jastrzebianin24.03.2017 15:05

Koledzy kiedy referendum o odwołanie przewodniczącego Kadry z Jastrzębia. Jest za drogi dla firmy JSW. 12 000 zł. To skandal.

Pokaż wszystkie opinie (33)