Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 marca 2017

Remont ulicy Mazowieckiej będzie wznowiony

Remont ulicy Mazowieckiej będzie wznowiony
fot. mh / jastrzebieonline.pl

Na ulicy Mazowieckiej niedługo zostaną wznowione prace remontowe. Urząd Miasta już ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy. Zaraz po zakończeniu tej procedury roboty powinny ruszyć. 

W ramach prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogowa wraz z podbudową. Będzie to kolejny etap modernizacji tej ulicy. Planuje się, że prace zostaną zakończone do końca listopada br. Na ten cel w kasie miasta zabezpieczono 4,5 mln zł. Przy czym należy zauważyć, że jest to kwota obejmująca wszystkie etapy tego zadania. 

Pierwszy etap zakończył się w grudniu 2016 roku, prace budowlane objęły: wykopy, roboty ziemne, demontaż istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i przykanalikami, wymianę starej kanalizacji na nową kanalizację deszczową, wymianę starych studni na nowe studnie rewizyjne z kręgów żelbetowych, wymianę starych przykanalików na nowe przykanaliki do studzienek ściekowych ulicznych, zasypanie wykopów z zagęszczeniem. Koszt tych prac wyniósł ok. 600 tys. zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
mieszkaniec Pomorskiej24.03.2017 13:26

Niby zrobiony remont kanalizacji, a woda stoi. Jest jedna wielka kałuża na Mazowieckiej koło ING...

Gość23.03.2017 13:51

Pani prezydent, czy pani współpracuje z PiS , żeby ośmieszyć PO? Takich decyzji nie można podejmować posługując się rozumem.

józwa23.03.2017 12:18

Profesjonalizm rządzących po ch....., dali d.... na całej linii.

Andrzej23.03.2017 11:55

Do @max.obrońca urzędu miasta

Gość23.03.2017 11:46

To już nawet nie jest śmieszne.

Gość23.03.2017 11:45

Genialne, rozkopali ulicę, a po kilku miesiącach ogłaszają przetarg na dokończenie robót. Ten remont to dowód na to, że głupota jest niezwyciężona.

max23.03.2017 11:05

Cyrk to cala organizacja tego 2 etapowego remontu i o to mi chodzilo.Powinno to być zrobione jedno po drugim jednoczesnie tak jak wszędzie.

Pokaż wszystkie opinie (13)