Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 marca 2017

Remont ulicy Mazowieckiej będzie wznowiony

Remont ulicy Mazowieckiej będzie wznowiony
fot. mh / jastrzebieonline.pl

Na ulicy Mazowieckiej niedługo zostaną wznowione prace remontowe. Urząd Miasta już ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy. Zaraz po zakończeniu tej procedury roboty powinny ruszyć. 

W ramach prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogowa wraz z podbudową. Będzie to kolejny etap modernizacji tej ulicy. Planuje się, że prace zostaną zakończone do końca listopada br. Na ten cel w kasie miasta zabezpieczono 4,5 mln zł. Przy czym należy zauważyć, że jest to kwota obejmująca wszystkie etapy tego zadania. 

Pierwszy etap zakończył się w grudniu 2016 roku, prace budowlane objęły: wykopy, roboty ziemne, demontaż istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i przykanalikami, wymianę starej kanalizacji na nową kanalizację deszczową, wymianę starych studni na nowe studnie rewizyjne z kręgów żelbetowych, wymianę starych przykanalików na nowe przykanaliki do studzienek ściekowych ulicznych, zasypanie wykopów z zagęszczeniem. Koszt tych prac wyniósł ok. 600 tys. zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego? Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
mieszkaniec Pomorskiej24.03.2017 13:26

Niby zrobiony remont kanalizacji, a woda stoi. Jest jedna wielka kałuża na Mazowieckiej koło ING...

Gość23.03.2017 13:51

Pani prezydent, czy pani współpracuje z PiS , żeby ośmieszyć PO? Takich decyzji nie można podejmować posługując się rozumem.

józwa23.03.2017 12:18

Profesjonalizm rządzących po ch....., dali d.... na całej linii.

Andrzej23.03.2017 11:55

Do @max.obrońca urzędu miasta

Gość23.03.2017 11:46

To już nawet nie jest śmieszne.

Gość23.03.2017 11:45

Genialne, rozkopali ulicę, a po kilku miesiącach ogłaszają przetarg na dokończenie robót. Ten remont to dowód na to, że głupota jest niezwyciężona.

max23.03.2017 11:05

Cyrk to cala organizacja tego 2 etapowego remontu i o to mi chodzilo.Powinno to być zrobione jedno po drugim jednoczesnie tak jak wszędzie.

Pokaż wszystkie opinie (13)