Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 marca 2017

Skarbówka skonfiskowała lewe papierosy

Skarbówka skonfiskowała lewe papierosy
fot. Krajowa Administracja Skarbowa

W zatrzymanym na terenie Jastrzębia-Zdroju samochodzie znaleziono 500 tysięcy sztuk papierosów, bez znaków akcyzy. Lewy towar został skonfiskowany, a mężczyźnie go przewożącemu grozi do trzech lat więzienia.

Śląscy funkcjonariusze celno-skarbowi natknęli się na akcyzową kontrabandę o wartości ponad 760 tys. złotych. Pół miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przewoził Mercedesem 48-letni mieszkaniec Śląska. Teraz grozi mu przepadek towaru i wysoka kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

- Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 marca, w okolicach Jastrzębia-Zdroju. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dostawczego Mercedesa, którym kierował mieszkaniec województwa śląskiego. Jak się okazało ten 48-letni mężczyzna był już znany mundurowym z wcześniejszych ujawnień kontrabandy. We wnętrzu samochodu kontrolujący ujawnili 500 tys. sztuk papierosów znanej marki, bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna nie posiadał żadnej dokumentacji handlowej dla przewożonych nielegalnych wyrobów akcyzowych. Przyznał, że jest właścicielem lewego towaru - informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Komentarz Krajowej Administracji Skarbowej:

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mundurowi namierzyli "lewe" papierosy i tytoń Mundurowi namierzyli "lewe" papierosy i tytoń

Policja skonfiskowała 20 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki Policja skonfiskowała 20 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
oko23.03.2017 21:56

Dobrze tępić fajki !! Za moje pieniądze ludzie będą leczyć raka płuc na Onkologi - Kupując legalnie wspierają onkologie kupując na lewo wspierają Ruskich onkologie - taka prawda cena powinna być po 20 zł Kogo stać niech pali bo stać go będzie na leczenie a kogo nie stać ten nie zachoruje !

emeryt23.03.2017 17:42

Gdyby tak pazerny rząd zmniejszył akcyzę pewnie by z Polski wywożono papierosy! Choć nie pale od dawien dawna popieram ludzi zajmujących się tym handlem!

Gość23.03.2017 13:56

Niech nie robi konkurencji miejscowym dystrybutorom.

palacz23.03.2017 9:44

A prawych nie było?

sąsiad23.03.2017 9:39

Ryba gdzie ty teraz fajki kupisz chyba ze ci konfident kaminiok załatwi

typ23.03.2017 9:26

Będą jarać na Komendzie :)