Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
23 marca 2017

Policja przyglądała się pieszym. Poleciały mandaty

Policja przyglądała się pieszym. Poleciały mandaty
fot. KMP Jastrzębie

Piesi mogli liczyć w środę na wzmożoną uwagę ze strony policji. Mundurowi przyglądali się im pod kątem prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.  Kilkadziesiąt osób ukarano mandatami. 

Działania "Kontrola drogowa - Piesi" prowadzone były wczoraj, od 10.00 do 18.00. Policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia, choć wciąż przodują w niechlubnej statystyce.

- Tylko podczas kilkugodzinnych działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 37 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdecydowana większość, bo 28 osób ukaranych zostało mandatami karnymi, a wobec jednej policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 5 kierowców. Ukarani zostali oni głównie za nie ustąpienie pierwszeństwa i przejeżdżanie przez pasy w nieprawidłowy sposób - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Bezpiecznik23.03.2017 19:53

Nie ma czym się chwalić. Jeśli policjanci zachowują przy tym zdrowy rozsądek i nie wlepiają mandatów za przechodzenie przez pustą jezdnię to niech działają. Najgorsze są kobiety policjantki. Im nie przeszkadza wręczyć mandatu staruszce o kulach za przechodzenie tam gdzie nikt nie jedzie.

do dziwnego sobeca23.03.2017 14:40

A niech trzepią i pilnują bo to co ludzie piesi czy w autach wyrabiają to skandal!

AB23.03.2017 11:36

Miasto policyjne :)

seboc23.03.2017 11:04

Policja jako aparat represji. Jakas seria zmasowanych akcji w ostatnim czasie.

Rzepicha23.03.2017 10:53

Trzepią kierowców , przyglądają się pieszym...