Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
23 marca 2017

Janusz Buda został przewodniczącym zarządu MZK

Janusz Buda został przewodniczącym zarządu MZK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na czwartkowym posiedzeniu Zgromadzenia Delegatów MZK został wybrany przewodniczący Zarządu, którym jest Janusz Buda, zastępca prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Podczas posiedzenia omawiano również kondycję Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. 

Obecny skład zarządu MZK tworzą: Janusz Buda (przewodniczący), Benedykt Lanuszny (wiceprzewodniczący) oraz członkowie: Dawid Topol, wiceburmistrz Pszowa, Marcin Połomski, wiceburmistrz miasta Rydułtowy oraz wybrany w dniu dzisiejszym Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

Na dzisiejszym Zgromadzeniu poruszano również sprawę kondycji PKM.

- Nie usłyszeliśmy konkretnych propozycji rozwiązań problemu PKM. Podczas dyskusji padła nawet sugestia likwidacji Przedsiębiorstwa. Mogę powiedzieć w imieniu prezydium Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, że taka ewentualność w ogóle nie wchodzi w rachubę. Powiem więcej, jeśli ktoś będzie forsował likwidację PKM to Rada Miasta w czerwcu może rozważyć kwestię wystąpienia z MZK. Co do wyboru nowego przewodniczącego Zarządu, to gratuluję panu prezydentowi Budzie. Wiem, że przed nim niełatwa droga uporządkowania spraw związanych z MZK - powiedział radny Damian Gałuszka i delegat Miasta Jastrzębie-Zdrój do Zgromadzenia MZK.

Janusz Buda wie, że ma przed sobą trudne zadanie. Problemy z MZK i PKM narastają, a dodatkowym wyzwaniem będzie wprowdzenie darmowej komunikacji miejskiej (na początek dla uczniów i studentów).

- Zdaję sobie sprawę w jakim miejscu jest Związek. Cieszę się, że mam zaufanie delegatów reprezentujących gminy i nie ukrywam, że jeśli moje działania zderzą się z murem nie do przebicia - zrezygnuję. Przed nami trudne wyzwania, które sukcesywnie postaramy się wykonać - mówił Janusz Buda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę 11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę

W piątek będzie mniej kursów autobusowych W piątek będzie mniej kursów autobusowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
komnata tajemnic29.03.2017 9:54

Panie Buda , pierwszy zarząd i już Pan dał ciała

kola28.03.2017 8:02

Pseudo-kola nie strasz bo straszysz jak jastrzębie wystąpieniem z mzk a wiemy ze to pic na wode

Kola 27.03.2017 22:33

Do kola ..... mowilem zeby sie nie podszywac pod moja ksywke ..... Wiem kim jestes . Nie jest trudno namierzyc Ciebie ....i sobie .nie zycze tego zeby sie jakis BARAN z PKM sie podpisywal jako Kola .... pozdrawiam ....

Ozz27.03.2017 9:18

Wziął to Buda to teraz się uda. Co???

Komnata tajemnic26.03.2017 16:44

Do Tadeusz bo Bardzo Lubiany wszedł w układzik z firmą zwaną warbus

Budasiemamieuda26.03.2017 15:53

Oni to zrobio. Kto ? Oni to zrobio. Wezmo i zrobio.

ytr 26.03.2017 13:05

Teraz sytuacja się polepszy.:)

Pokaż wszystkie opinie (34)