Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 marca 2017

Janusz Buda został przewodniczącym zarządu MZK

Janusz Buda został przewodniczącym zarządu MZK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na czwartkowym posiedzeniu Zgromadzenia Delegatów MZK został wybrany przewodniczący Zarządu, którym jest Janusz Buda, zastępca prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Podczas posiedzenia omawiano również kondycję Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. 

Obecny skład zarządu MZK tworzą: Janusz Buda (przewodniczący), Benedykt Lanuszny (wiceprzewodniczący) oraz członkowie: Dawid Topol, wiceburmistrz Pszowa, Marcin Połomski, wiceburmistrz miasta Rydułtowy oraz wybrany w dniu dzisiejszym Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

Na dzisiejszym Zgromadzeniu poruszano również sprawę kondycji PKM.

- Nie usłyszeliśmy konkretnych propozycji rozwiązań problemu PKM. Podczas dyskusji padła nawet sugestia likwidacji Przedsiębiorstwa. Mogę powiedzieć w imieniu prezydium Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, że taka ewentualność w ogóle nie wchodzi w rachubę. Powiem więcej, jeśli ktoś będzie forsował likwidację PKM to Rada Miasta w czerwcu może rozważyć kwestię wystąpienia z MZK. Co do wyboru nowego przewodniczącego Zarządu, to gratuluję panu prezydentowi Budzie. Wiem, że przed nim niełatwa droga uporządkowania spraw związanych z MZK - powiedział radny Damian Gałuszka i delegat Miasta Jastrzębie-Zdrój do Zgromadzenia MZK.

Janusz Buda wie, że ma przed sobą trudne zadanie. Problemy z MZK i PKM narastają, a dodatkowym wyzwaniem będzie wprowdzenie darmowej komunikacji miejskiej (na początek dla uczniów i studentów).

- Zdaję sobie sprawę w jakim miejscu jest Związek. Cieszę się, że mam zaufanie delegatów reprezentujących gminy i nie ukrywam, że jeśli moje działania zderzą się z murem nie do przebicia - zrezygnuję. Przed nami trudne wyzwania, które sukcesywnie postaramy się wykonać - mówił Janusz Buda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
komnata tajemnic29.03.2017 9:54

Panie Buda , pierwszy zarząd i już Pan dał ciała

kola28.03.2017 8:02

Pseudo-kola nie strasz bo straszysz jak jastrzębie wystąpieniem z mzk a wiemy ze to pic na wode

Kola 27.03.2017 22:33

Do kola ..... mowilem zeby sie nie podszywac pod moja ksywke ..... Wiem kim jestes . Nie jest trudno namierzyc Ciebie ....i sobie .nie zycze tego zeby sie jakis BARAN z PKM sie podpisywal jako Kola .... pozdrawiam ....

Ozz27.03.2017 9:18

Wziął to Buda to teraz się uda. Co???

Komnata tajemnic26.03.2017 16:44

Do Tadeusz bo Bardzo Lubiany wszedł w układzik z firmą zwaną warbus

Budasiemamieuda26.03.2017 15:53

Oni to zrobio. Kto ? Oni to zrobio. Wezmo i zrobio.

ytr 26.03.2017 13:05

Teraz sytuacja się polepszy.:)

Pokaż wszystkie opinie (34)