Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
24 marca 2017

Nowy prezes "Daszka". Rakoczy do MOK

Nowy prezes "Daszka". Rakoczy do MOK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ernest Famulski wygrał konkurs i objął stanowisko prezesa zarządu Jastrzębskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Daszek”. Nowy prezes dotychczas kierował działem zakupów w Zakładzie Logistyki Materiałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Natomiast były zastępca prezydenta miasta Ryszard Rakoczy znalazł pracę w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Ernest Famulski ma 41 lat. Ukończył zarządzanie przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jak podkreśla, stawia na działania związane z optymalizacją kosztów działalności JTBS „Daszek” oraz pozyskiwanie środków na budowę kolejnych mieszkań. Wynagrodzenie nowego prezesa wynosić będzie 6016 zł.

Obecnie spółka z pomocą preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego zamierza wybudować budynek, który będzie obejmował 26 mieszkań i jeden lokal usługowy, garaż podziemny na 21 stanowisk, drogę dojazdową, teren rekreacyjny i zieleń.

- Jesteśmy na etapie uzupełniania dokumentacji do Banku Gospodarstwa Krajowego, a następnie czeka nas organizacja postępowania przetargowego – wyjaśnia prezes Ernest Famulski.

Z kolei Ryszard Rakoczy został specjalistą ds. technicznych w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie będzie zajmował się koordynowaniem dużych inwestycji w Parku Zdrojowym. Przypomnijmy, że w latach 2017-2020 będzie realizowany projekt pn. Modernizacja zabytkowego Parku Zdrojowego im. Mikołaja Witczaka oraz historycznych obiektów w Jastrzębiu-Zdroju. Ma on na celu przywrócenie pierwotnego stanu zagospodarowania Parku i poprawę stanu technicznego zabytkowych obiektów w nim zlokalizowanych.

Do obowiązków specjalisty ds. technicznych należeć będzie również nadzór nad realizacją inwestycji i remontów, dbanie o prawidłowy stan techniczny budynków i placówek MOK, weryfikacja kosztów inwestorskich i kosztorysów powykonawczych oraz dokumentacji projektowej, a także sporządzanie dokumentacji do wniosków o dotacje i dofinansowanie remontów i inwestycji MOK. Wynagrodzenie Ryszarda Rakoczego wynosić będzie 4513 zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Zbudują nowe mieszkania czynszowe? Zbudują nowe mieszkania czynszowe?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość12.09.2017 23:00

MOK się krzywi, Rakoczy się krzywi.. Liczy się gdzieś ktoś, ktokolwiek z nim, jego osobą i jego zdaniem? Chyba dawno nie. Kolejny pionek.

viktor26.03.2017 18:43

Pani Prezydent powinna uczyć się od PiS-u jak obsadza się stanowiska. Jesteście śmieszni jak próbujecie z jednego czy dwóch stanowisk zrobić na siłę sensację. To normalne ruchy kadrowe. Kogoś się przyjmuje,ktoś inny odchodzi. Stanowisko V-ce Prezydenta, Naczelnika a nawet Prezydenta to nie funkcje dożywotnie. Dożywotne są funkcje ojca dyrektora i Prezesa.

stopnoppl26.03.2017 11:39

Żebada. Kruk krukowi oka nie wykole...
Buda też już "prezes"...

mysliciel25.03.2017 20:59

A Slawik niech sie zainteresuje wss nr2 maja nowy ranking 2 z 5 czyli gorzej jak žle !

mysliciel25.03.2017 20:24

Od koryta do koryta i kasa sie zgadza powinni prezesa dac z pkmu to by daszek nie mial zdolnosci kredytowej haha

pięknie25.03.2017 9:37

No ale powiedzcie, czy tworzenie na szybko stanowisk nie jest patologią? Jak Ciebie zwolnią z jednej pracy, to też od razu tworzą Ci dodatkowy etat w innej?

ADAM25.03.2017 8:36

Gratuluję Panie Erneście. Życzę powodzenia . Adam

Pokaż wszystkie opinie (27)