Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 marca 2017

Młodzi sadzą drzewa w mieście. "Zapuszczają korzenie"

Młodzi sadzą drzewa w mieście. "Zapuszczają korzenie"
fot. UM Jastrzębie

„Zapuśćmy korzenie” – pod takim hasłem w naszym mieście prowadzona jest akcja sadzenia drzew. Zainaugurowali ją przedszkolaki i uczniowie, którzy dokonali w piątek pierwszych nasadzeń na terenie placówek, do których uczęszczają. Do szkół i przedszkoli z naszego miasta trafiło 400 sadzonek.

W ramach szeroko rozumianej dbałości o estetykę i stan terenów zielonych oraz środowisko przyrodnicze, od wielu lat w Jastrzębiu-Zdroju dokonuje się nasadzeń drzew i krzewów. W tym roku z okazji Dnia Ziemi miasto zakupi kolejne sadzonki, które następnie przekaże zarządom osiedli i rad sołeckich.

- Wkrótce też, między ulicami Lompy i Grażyńskiego, w pobliżu Dworu Witczaków na Mendowcu, powstanie Skwer Ojców. Na urządzenie skweru została wybrana działka o powierzchni niespełna 0,6 ha. Według zaprojektowanych założeń powstaną dwie aleje: Aleja Synów i Aleja Córek. Rodzice, którzy chcą upamiętnić narodzenie w 2017 r. swego potomka, proszeni są o zgłaszanie swego uczestnictwa w akcji na adres mailowy: os@um.jastrzebie.pl, podając: imię i nazwisko, numer telefonu oraz płeć dziecka. Akcja nasadzeń odbędzie się 15 maja podczas Dnia Rodziny - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne  Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne

Dwa kasztany jadalne zostaną wycięte w Parku Zdrojowym? Dwa kasztany jadalne zostaną wycięte w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
seboc27.03.2017 9:37

W poblizu ruin Dworu Witczaków, badzmy prezyzyjni.

mieszkaniec26.03.2017 13:12

Nasze dzieci stąd uciekają!!!

Gość26.03.2017 8:17

Będą rosły, bo na trawnikach pełno psiego nawozu.

obserwator26.03.2017 8:04

Super pomysł, ale czy nasi mieszkańcy do niego dojrzeli?

mieszkaniec24.03.2017 14:29

Miasto się zalesia