Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 marca 2017

Młodzi sadzą drzewa w mieście. "Zapuszczają korzenie"

Młodzi sadzą drzewa w mieście. "Zapuszczają korzenie"
fot. UM Jastrzębie

„Zapuśćmy korzenie” – pod takim hasłem w naszym mieście prowadzona jest akcja sadzenia drzew. Zainaugurowali ją przedszkolaki i uczniowie, którzy dokonali w piątek pierwszych nasadzeń na terenie placówek, do których uczęszczają. Do szkół i przedszkoli z naszego miasta trafiło 400 sadzonek.

W ramach szeroko rozumianej dbałości o estetykę i stan terenów zielonych oraz środowisko przyrodnicze, od wielu lat w Jastrzębiu-Zdroju dokonuje się nasadzeń drzew i krzewów. W tym roku z okazji Dnia Ziemi miasto zakupi kolejne sadzonki, które następnie przekaże zarządom osiedli i rad sołeckich.

- Wkrótce też, między ulicami Lompy i Grażyńskiego, w pobliżu Dworu Witczaków na Mendowcu, powstanie Skwer Ojców. Na urządzenie skweru została wybrana działka o powierzchni niespełna 0,6 ha. Według zaprojektowanych założeń powstaną dwie aleje: Aleja Synów i Aleja Córek. Rodzice, którzy chcą upamiętnić narodzenie w 2017 r. swego potomka, proszeni są o zgłaszanie swego uczestnictwa w akcji na adres mailowy: os@um.jastrzebie.pl, podając: imię i nazwisko, numer telefonu oraz płeć dziecka. Akcja nasadzeń odbędzie się 15 maja podczas Dnia Rodziny - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga na niebezpieczne drzewa Uwaga na niebezpieczne drzewa

Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne  Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
seboc27.03.2017 9:37

W poblizu ruin Dworu Witczaków, badzmy prezyzyjni.

mieszkaniec26.03.2017 13:12

Nasze dzieci stąd uciekają!!!

Gość26.03.2017 8:17

Będą rosły, bo na trawnikach pełno psiego nawozu.

obserwator26.03.2017 8:04

Super pomysł, ale czy nasi mieszkańcy do niego dojrzeli?

mieszkaniec24.03.2017 14:29

Miasto się zalesia