Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 marca 2017

JSW: Potrącają składki na związki wbrew pracownikom?

JSW: Potrącają składki na związki wbrew pracownikom?
fot. pixabay

Czy w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ma miejsce sytuacja, że pracownikom są potrącane składki na dany związek zawodowy bez zgody pracownika? Związek Zawodowy „Jedność” poinformował, że ich zdaniem ma miejsce taki proceder. 

- W dniu 22.03.2017 zostało złożone pismo do dyrekcji KWK Budryk oraz do Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w sprawie bezprawnego potrącania składek członkowskich na rzecz betonu związkowego. Jednocześnie zwracamy się ponownie do Was, a byście sprawdzali dobrze paski zarobkowe, ponieważ proceder ten nie jest jednostkowy, a dotyczy sporej grupy pracowników, co w naszej ocenie jest działaniem celowym, a każde takie nieprawidłowości zgłaszali w siedzibach Związku Zawodowego „Jedność”- poinformował Związek Zawodowy „Jedność”. Działacze podkreślają, że proceder dotyczy górników, którzy nigdy nie byli członkami związków zawodowych. 

-  Jeśli pracownicy nie chcą, aby potrącać z ich zarobku składki na organizacje związkowe, powinni udać się do kadr i złożyć takie oświadczenie. Zdarza się tak, że górnicy mówią o tym w siedzibie związków zawodowych, a te nie mają obowiązku zgłaszać tego pracodawcy. W przypadku 16 osób doszło do pomyłkowego potrącenia składek z powodu błędu systemu informatycznego. Błąd programu został już zgłoszony firmie odpowiedzialnej za utrzymanie systemu i naprawiony. Wszystkie niesłusznie potrącone składki zostaną wypłacone  z wypłatą wynagrodzenia za marzec 2017r. wraz z odsetkami - powiedziała rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
pracownik03.04.2017 10:37

ten knur opasły z zzjg zofiowka idzie na urlop to jakies jaja

zenon02.04.2017 21:57

wszyscy związkowcy z jasmosu uciekają na urlopy jak szczury z tonącego okrętu?

Do Gościa29.03.2017 13:34

Jak się nie potrafi napisać podania to należy go do kosza wypierdzielić żeby nie było wstydu.

Gość27.03.2017 20:40

no z podaniami w koszu to jest słynna zagrywa ZZG Zofiówka i pana radnego rudzielca łysiejącego w binoklach.
Pamiętasz Rysiu komu wywaliłeś podanie do kosza? A może nas było więcej?

pomyłka27.03.2017 19:59

żeby takie rzeczy wywlekać na portal jastrzebieonline.pl, niech podadzą kwoty
błąd systemu komputerowego lub człowieka.
Grunt, że jest chora sensacja.

ktosik27.03.2017 19:03

Prosze was! kolekna propaganda Jedności...niech się wypowiedzą i zrobią afere w sprawie przekrętów Pawulona! sorrrry ale się boją;)

Gość27.03.2017 18:02

Na KWK Pniówek np. potrącali kiedyś więcej za przewóz pracowników. Ja osobiście byłem okradany przez kopalnie przez 17 lat. A gdy zgłosiłem to dyrekcji to powiedzieli mi sp....aj. Przez 17 lat miałem co miesiąc 10 zł niesłusznie potrącane. Za dużo.

Pokaż wszystkie opinie (18)