Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
28 marca 2017

Znalazł damską torebkę wraz z portfelem i oddał właścicielce

Znalazł damską torebkę wraz z portfelem i oddał właścicielce
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Starszy jastrzębianin znalazł damską torebkę, w której znajdowało się prawie 2 tys. zł. Uczciwy znalazca oddał wszystko roztargnionej właścicielce. 

W poniedziałek po południu mundurowi wezwani zostali na ulicę Warmińską, gdzie miał oczekiwać na nich starszy mężczyzna. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, 72-latek przekazał im damską torebkę, którą znalazł na ławce, kiedy spacerował z psem.

- Znalezisko okazało się cenne, gdyż oprócz dokumentów i karty bankomatowej, wewnątrz znajdowała się spora gotówka. Stróże prawa szybko skontaktowali się z właścicielką, której numer telefonu znaleźli pośród dokumentów. Kobieta przyznała, że szukała torebki, którą przez nieuwagę zostawiła na ławce. Prawie 2 tysiące złotych oraz pozostałe przedmioty wróciły do 39-letniej jastrzębianki - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja podkreśla, że postawa jaką wykazał się mężczyzna powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Warto także pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
mysliciel29.03.2017 9:28

Liczyl ze ma 18 lat i sie odwdzieczy ?

kmieć28.03.2017 17:34

Tak, to jest postawa uczciwego człowieka. Ciesze się, że taki człowiek mieszka w Jastrzębiu. Na pewno nie jest on jedynym uczciwym w mieście. Ale czy się jest uczciwym czy nie można się przekonać tylko wtedy, gdy jest się w takiej sytuacji jak ten Pan.
Życzę Panu wszystkiego dobrego!

Do Olo28.03.2017 13:42

To jest przedewszystkim uczciwy człowiek, a co taka postawa jest Ci obca?

adam57sohrau28.03.2017 12:13

Brawo dla tego Pana!

olo28.03.2017 10:41

To był emeryt górniczy wiec takie drobne go nie interesują.

Zeb28.03.2017 10:38

Są jeszcze uczciwi ludzie w tym mieście lecz przede wszystkim starsi którzy wiedzą co to honor i uczciwość młodzi brać przykład to nie jest trudne

seboc28.03.2017 9:42

Wiara w ludzi wraca

Pokaż wszystkie opinie (8)