Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
28 marca 2017

Znalazł damską torebkę wraz z portfelem i oddał właścicielce

Znalazł damską torebkę wraz z portfelem i oddał właścicielce
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Starszy jastrzębianin znalazł damską torebkę, w której znajdowało się prawie 2 tys. zł. Uczciwy znalazca oddał wszystko roztargnionej właścicielce. 

W poniedziałek po południu mundurowi wezwani zostali na ulicę Warmińską, gdzie miał oczekiwać na nich starszy mężczyzna. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, 72-latek przekazał im damską torebkę, którą znalazł na ławce, kiedy spacerował z psem.

- Znalezisko okazało się cenne, gdyż oprócz dokumentów i karty bankomatowej, wewnątrz znajdowała się spora gotówka. Stróże prawa szybko skontaktowali się z właścicielką, której numer telefonu znaleźli pośród dokumentów. Kobieta przyznała, że szukała torebki, którą przez nieuwagę zostawiła na ławce. Prawie 2 tysiące złotych oraz pozostałe przedmioty wróciły do 39-letniej jastrzębianki - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja podkreśla, że postawa jaką wykazał się mężczyzna powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Warto także pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
mysliciel29.03.2017 9:28

Liczyl ze ma 18 lat i sie odwdzieczy ?

kmieć28.03.2017 17:34

Tak, to jest postawa uczciwego człowieka. Ciesze się, że taki człowiek mieszka w Jastrzębiu. Na pewno nie jest on jedynym uczciwym w mieście. Ale czy się jest uczciwym czy nie można się przekonać tylko wtedy, gdy jest się w takiej sytuacji jak ten Pan.
Życzę Panu wszystkiego dobrego!

Do Olo28.03.2017 13:42

To jest przedewszystkim uczciwy człowiek, a co taka postawa jest Ci obca?

adam57sohrau28.03.2017 12:13

Brawo dla tego Pana!

olo28.03.2017 10:41

To był emeryt górniczy wiec takie drobne go nie interesują.

Zeb28.03.2017 10:38

Są jeszcze uczciwi ludzie w tym mieście lecz przede wszystkim starsi którzy wiedzą co to honor i uczciwość młodzi brać przykład to nie jest trudne

seboc28.03.2017 9:42

Wiara w ludzi wraca

Pokaż wszystkie opinie (8)