Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
29 marca 2017

Szarżował na motocyklu ulicami miasta

Szarżował na motocyklu ulicami miasta

Policjanci jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który poruszał się ulicami miasta z nadmierną prędkością. Drogowym piratem okazał się 46-letni mieszkaniec Żor, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 88 km/h. 

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna sobotniej interwencji jastrzębskiej drogówki.

- Podczas wykonywanego na ulicy Gagarina pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" motocyklistę, który przekroczył prędkość o 83 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 46-letni mieszkaniec Żor pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Policja przypomina, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z konstytucją.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach

Wysłała policjantów po papierosy Wysłała policjantów po papierosy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Do mysliciel29.03.2017 12:05

Masz rację. To jest bardzo dobry pomysł. Gagarin ma dobry pomysł, ale nie do końca. Zabranie prawa jazdy niczego nie zmienia. Kretyn i tak pojedzie. Dlatego oddanie narządów jest prawidłowym pomysłem.

mysliciel29.03.2017 9:25

Motor na licytacje a od wlasciciela pobrac narzady. Teraz czy pozniej to jeden h..

beno29.03.2017 9:04

Nie na licytacje a do kasacji!!! trzeba eliminować tych bezmozgow z drog...oczywiście nie wszyscy tacy sa bo sam dużo jezdze...nie na motocyklu...i widze np. na Wislance co niektórzy wyczyniają tak ze nie bez powodu nazywani sa dawcami!!!

stju29.03.2017 8:33

Codziennie powinni łapać i karać tych idiotów na motocyklach co lamia przepisy w tak rażący sposób.

Gagarin29.03.2017 7:23

Prawko zabrać na 5 lat , a motocykl na licytację.