Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 marca 2017

Pierwszy krok zrobiony. Ulica 1 Maja zmieni się

Pierwszy krok zrobiony. Ulica 1 Maja zmieni się
fot. toprojekt.com

Powoli ruszają prace związane z rewitalizacją ulicy 1 Maja. Po opracowaniu koncepcji przyszedł czas na wykonanie projektu budowlanego i projektu wykonawczego tego zadania. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie tych dokumentów. Później będzie można przystąpić do robót budowlanych. 

Inwestycja będzie wykonywana wzdłuż części ulicy 1 Maja na odcinku od skrzyżowania z ulicą T. Kościuszki do skrzyżowania z ulicą K. Miarki. Ulica 1 Maja na tym odcinku stanie się deptakiem z ograniczonym natężeniem ruchu samochodowego. Ma stać się miejscem spotkań i spędzania wolnego czasu w nowoczesnej przestrzeni otwartej.

Deptak miejski, który planowany jest w tym miejscu będzie bez barier architektonicznych, przyjazny zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Mają znajdować się na nim miejsca dostępu do bezprzewodowego Internetu (wi-fi). Na deptaku zostaną umieszczone ławki, siedziska, stojaki dla rowerów.

Na odcinku, gdzie ulica 1 Maja przylega do Parku Zdrojowego ma znajdować się skarpa (po stornie Parku) uformowana za pomocą schodów z siedziskami, oczkami wodnymi oraz kaskadami. Na placu, już na terenie Parku, będzie zlokalizowana fontanna oraz iluminacja świetlna. Wszystko ma być wkomponowane w tereny zielone oraz architekturę miejsca. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
seboc10.04.2017 13:44

Dla tych co sie podjarali.
To byly tylko wyglupy niepowaznych ludzi, zadnej przebudowy nie bedzie, przetarg uniewazniono.

mieszkanka05.04.2017 18:33

W Zdroju to powinien być zrobiony w końcu parking na Witczaka a deptak zrobić na Mazowieckiej - centrum miasta, blisko park i jar, sklepy, biblioteka, knajpki i plac zabaw.

Gość03.04.2017 12:14

Darmowe wi-fi to w nowych autobusach MZK to powinien być już standard tak jak w rybniku

Prawdomowny30.03.2017 17:47

Pani Prezydent, Urzad Miasta i reszta partaczy: rece precz od parku i w ogole czegokolwiek. Wy na prawde nie umiecie skonczyc prostego remontu ulicy a lapiecie sie za wi-fi na zdrojowym deptaku. To juz jest szczyt, totalna arogancja wobec mieszkancow. Zenada i farsa, ciagla propaganda sukcesu i nic wiecej. Do konca kadencji coraz blizej, ciekawe ile jeszcze kolorowych wizualizacji i fantastycznych projektow bedziemy musieli ogladac..

xxx30.03.2017 7:55

Proszę zrobić deptak od byłej porodówki do ul Witczaka a nie istniejące trasy komunikacyjne zmieniać

do Super!!!!30.03.2017 6:47

Wydaje mi sie ze jak już jest przetarg to radni nie mogą nic zablokować :) Na całe szczęscie ;)

Super!!!!!30.03.2017 4:45

Super!!!!! Byleby radni pisowi z pochodnymi nie zablokowali tego ot tak, dla zasady. PIS w Jastrzębiu niszczy wszystko i za nic ma swoich mieszkańców......

Pokaż wszystkie opinie (43)