Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 marca 2017

Czy w Jastrzębiu odbędzie się strajk w szkołach?

Czy w Jastrzębiu odbędzie się strajk w szkołach?
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Na dzień 31 marca w całym kraju zaplanowano wielki strajk nauczycieli. Mają protestować przeciwko reformie oświaty wprowadzanej przez rząd. W Jastrzębiu jednak strajk nie odbędzie się, ponieważ nauczyciele nie chcą uczestniczyć w tym proteście. 

- W piątek, 31 marca 2017 roku pracownicy oświaty przyjdą do szkół, ale nie będą pracować. Strajkujemy, bo zależy nam na edukacji i przyszłości naszego zawodu. Zdecydowaliśmy się na ten niełatwy dla nas - wychowawców - krok, wiedząc, że strajk pracowników oświaty może skomplikować Wam życie rodzinne i zawodowe. Jednak to będzie tylko jeden dzień. Tymczasem reforma edukacji spowoduje wieloletni chaos, bo nie polega tylko na likwidacji gimnazjów. Jej negatywne skutki odczują wszyscy: od trzylatków, dla których zabraknie miejsc w przedszkolach po uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Jak podkreślają rodzice z koalicji „Nie dla chaosu w szkole”, w tej zmianie nie chodzi o dobro uczniów - napisał w liście do rodziców przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Jednak w Jastrzębiu strajku nauczycieli nie będzie. Jak poinformowała rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska zajęcia w szkołach będą odbywały się normalnie i żadna placówka oświatowa nie zadeklarowała chęci udziału w tym proteście.

- Co się dziwić. Ludzie po prostu się boją. Każdy drży o to, czy będzie miał pracę, czy będzie miał pełny etat. Nikt nie chce być uznany za niepokornego i wyrzucony z pracy. Chyba środowisko dało się zastraszyć - powiedział nauczyciel jednego z likwidowanych gimnazjów w mieście.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski szpital zawiesza oddziały. "WSS 2 ofiarą reformy" Jastrzębski szpital zawiesza oddziały. "WSS 2 ofiarą reformy"

Uruchomiono kurnik w Bziu. "Ja tu nie czuję żadnego smrodu" Uruchomiono kurnik w Bziu. "Ja tu nie czuję żadnego smrodu"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
@haha 31.03.2017 7:22

Jechać z rozwydrzonymi dzieciakiami to nie jest żadna atrakcja. Schlanymi, walnietymi w mózg waszymi bachorami..... Jedzcie sobie sami z waszymi pożal się boże pociechami

haha30.03.2017 20:20

Nauczyciele tym bardziej. Ale wycieczki są wpisane w plan pracy szkoły i to właśnie rodzice upominają się o takowe. A potem jest łapanka, kto pojedzie jako opiekun tej atrakcyjnej, sponsorowanej imprezy za friko! Cud miód malina!

Sjz30.03.2017 19:51

Do haha ten tabun dzieci nie prosi się o wycieczki

mikolaj30.03.2017 19:21

Malo dzieci to redukowac szkoły redukować nauczycieli ja niemam zamiaru płacić podatków na puste szkoły i w tych pustych szkołach na dyrektora wicedyrektora sekretarki rzesze nauczycieli i obsługę.ekonomia jest nieubłagalna ?

Gość30.03.2017 18:55

Najlepszy przykład postawienia się "dobrej zmianie" to prezes JSW który chciał zwolnić pisiorów-oszustów. J

Pisior30.03.2017 18:39

Nie dziwię się nauczycielom, wszystkie kuratoria obstawione "Misiewiczami",zastraszanie (przykład nauczycielek biorących udział w czarnym proteście), pseudozwiązek "Solidarność"na usługach rządu itp.Mam nadzieję,że w następnych wyborach nauczyciele po prostu odpowiednio PiS potraktują a w międzyczasie będą uczniom uświadamiać na czym faktycznie polega prawo, sprawiedliwość,wolność -przeciwieństwa tego narodowo-socjalistycznego pseudo-rządu...

haha30.03.2017 18:37

Znowu głos zabrali znafcy tematu :))) a Sjz mnie rozwalił...marzeniem każdego nauczyciela jest jeżdżenie na wycieczki z tabunem rozwydrzonych "uczni", no sama przyjemność...

Pokaż wszystkie opinie (31)