Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
31 marca 2017

Uczniowie dowiedzieli się czym jest czyn karalny

Uczniowie dowiedzieli się czym jest czyn karalny
fot. KMP Jastrzębie

Szóstoklasistów z Zespołu Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju odwiedzili policjanci prewencji. Podczas prelekcji dzielnicowy, st. sierż. Dariusz Wendt wyjaśnił młodzieży czym jest demoralizacja i czyn karalny. 

Uczniowie dowiedzieli się także, jakie wykroczenia bądź przestępstwa popełniają najczęściej młodzi ludzie oraz jaki ma to wpływ na ich przyszłość. Spotkania z młodzieżą to jedno z założeń programu "Dzielnicowy bliżej nas".

- W trakcie prelekcji uczniowie klasy szóstej usłyszeli także, jaki wpływ na człowieka mają dopalacze, czy narkotyki. Policjanci opowiedzieli również o ciekawych sytuacjach, z jakimi mieli do czynienia podczas służby. Sierż. Bartosz Frątczak, który między innymi zajmuje się sprawami nieletnich, wyjaśnił czym jest czynna napaść, znieważenie czy naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusz publicznego, przestrzegając jednocześnie przed konsekwencjami, jakie mogą spotkać za popełnienie tego typu czynów. Dzielnicowy, st. sierż. Dariusz Wendt uprzedził uczniów, że pozornie błahe występki, postrzegane często, jako zwykłe żarty, mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość młodych osób - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia

"Ukradła mi jedzenie z lodówki" "Ukradła mi jedzenie z lodówki"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
seboc03.04.2017 8:36

@maruderzy

http://www.polskatimes.pl/artykul/26430,po-lewe-prawko-na-slask-przyjezdzaly-wycieczki,id,t.html 
Pan Antoni wykrecil sie z tego. Niech opowie jastrzebskiej mlodziezy, jak sie robi interesy z partia.

Zeb02.04.2017 21:35

My to sobie baranka o urząd miasta możesz puknac czerwony detektyw się znalazł

MY01.04.2017 22:18

To wiadomo, że seboc i Zeb to durnie. A my nie lubimy takich guru i dlatego dojdziemy po ID kto to napisał i przekonamy ich, żeby przestali być tymi guru czy może gów...em.
Mogą się spodziewać spotkania.

kolo01.04.2017 21:30

Ciekawe ile ta osoba po lewej stronie na końcu powtarzała klasę ona ma z 50 lat !

mieszkaniec. K31.03.2017 18:30

Do Taki np.Zeb i seboc...Daremny Twój trud... seboc wie, seboc się zna, seboc to guru tego portalu...seboc w każdym temacie jest specjalistą...i to jest niepodwazalne ;-):-D

Taki np. Zeb i seboc31.03.2017 17:06

Pretensje do wszystkich tylko nie do siebie samego za swą głupotę. Trzeba mieć rozum ******. Podstawowa zasada człowieka a nie człowienia jest taka: "NIE SZKODZIĆ INNYM A IM POMAGAĆ" Nie miej teraz pretensji, że sam siebie zniszczyłeś. Nie zauważyliście obaj, że życie przeciw ludziom zawsze kończy się źle dla tego niezrównoważonego? Tylko kretyni opowiadają jak to się dorobił jakiś głupek. Potem okazuje się, że stracił wszystko i zdychał w biedzie. Do was to nie dociera i nigdy nie dotrze. Macie skrzywione umysły. Niesprawne.

Zeb31.03.2017 11:11

Sobol Donaldowi i praktyka oraz teoria wychodziła bardzo dobrze jeszcze wytłumaczył by młodym jak awansować i trzepac duże pieniądze za zrujnowanie wielu ludzi oraz olbrzymią część przemysłu

Pokaż wszystkie opinie (8)