Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
3 kwietnia 2017

Uczniowie dostaną pieniądze i zdecydują na co je wydać

Uczniowie dostaną pieniądze i zdecydują na co je wydać
fot. pixabay

Uczniowie jastrzębskich szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zrealizować swoje marzenia, a przynajmniej ich część. Każda ze szkół otrzyma kwotę 3 tys. zł na realizację wybranego przez młodzież zadania. Wszystko to w ramach budżetu partycypacyjnego szkół.

Wnioski na temat tego, co można wykonać w szkole za 3 tys. złotych może składać grupa 15 uczniów z jednej klasy lub kilku klas do dnia 14 kwietnia w sekretariacie swojej szkoły. Zostaną one zweryfikowane przez komisję składającą się z dyrektora szkoły lub jego zastępcy, nauczyciela i 3 przedstawicieli uczniów, ewentualnie rodzica.  Propozycje, które przejdą weryfikację formalną zostaną podane pod głosowanie całej społeczności szkolnej do dnia 28 kwietnia. Zadanie, które uzyskało największą ilość głosów zostanie zrealizowane.

Dyrektorzy szkół składają wnioski do prezydenta do 15 maja i do końca tego miesiąca otrzymują środki na ich realizację. Szkoły mają czas na wykonanie projektów do końca wakacji.

We wrześniu odbędzie się festiwal, podczas którego szkoły zaprezentują efekt wykonanych zadań w formie zdjęć, prezentacji, filmu. Najciekawsze z nich będą nagrodzone.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół

"Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE "Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość05.04.2017 9:00

Zgadzam się z seboc.W tych zabytkowych,odnowionych przez podatników pieniądze siedzi 5 bodajże sióstr.Zamieszkuje sobie po prostu.Dom Józefa,Dom Aniołów Stróżów-co z tego,że jest to stale remontowane.Dla kogo się to remontuje?A 3 tys.to naprawdę śmieszna kwota.Z tej okazji pani Hetman objeżdżała szkoły w mieście,robiąc zdjęcia z młodzieżą.Żenujące.

wierny ze zdroju04.04.2017 6:30

seboc - ty już jesteś męczący! To nie ksiądz dostał te 6 tys. ale parafia na remonty budynków, które są zabytkami. Jeśli się ujawnisz, to my, parafianie możemy ci powiedzieć ile parafia dokłada do tych remontów. Więc nie pisz głupstw i mąć ludziom w głowach. Jeśli wszystko wiesz najlepiej, to startuj na prezydenta i wtedy nasze miasto stanie się metropolią.

Mózg03.04.2017 18:56

Zróbmy palarnie w zs6. Bo wszyscy w zimę wychodza na gks i pizga

seboc03.04.2017 13:25

@seboc

Wiem na co te pieniadze. Chodzi o to, ze sa bardzo male. Mlodzi ludzie to jedyna szansa dla miasta, miasto oferuje im bardzo niewiele, wydajac ciezkie pieniadze na bzdury i sponsorujac glupoty.
Te 3 tys. z laski na ucieche, to kpina czysta.

@seboc 03.04.2017 13:17

Ty masz zafrykanizowany mózg. Szkoły dostaję wieksze pieniądze na remonty ,modernizacje itp. Tu chodzi o umożliwienie młodzieży realizację projjektów, a nie jakiś gruntownych przebudoów czy wymian sprzętu, chociaż już telewizor czyprojektor mogą sobie za to kupić.

seboc03.04.2017 12:54

Ksiadz w Zdroju dostal od miasta 6 tys. na jakies pierdoly. Szkola dostanie 3 tys. na "spelnienie marzenia".
Jesli ktos pyta dlaczego afrykanizacja miasta postepuje. Wlasnie dlatego.